Wiadomości z Gliwic

„W moim ciele zdrowy duch” . Wernisaż prac osób z niepełnosprawnościami

  • Dodano: 2024-05-21 13:30

„W moim ciele zdrowy duch” – to temat tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego osób z niepełnosprawnościami organizowanego przez Fundację Różyczka, Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz Centrum Handlowe FORUM pod patronatem Prezydent Miasta Gliwice Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Wyłonione przez jury prace zostaną zaprezentowane podczas wernisażu wystawy w FORUM. Wstęp wolny!

Zdrowe życie oczami podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej

Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia – w kontekście fizycznym, emocjonalnym i społecznym. Autorami zgłoszonych do niego prac były osoby z niepełnosprawnościami z warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy, szkół specjalnych oraz stowarzyszeń zrzeszających twórców z niepełnosprawnościami z całego kraju.

– Zapraszając do udziału w konkursie, pragnęliśmy zachęcić uczestników do przedstawienia różnorodnych działań i praktyk, które wspierają zdrowie i szczęście na różnych płaszczyznach. Te płaszczyzny to promowanie aktywności fizycznej, realizacja pasji i zainteresowań, propagowanie form aktywnego wypoczynku oraz podkreślanie znaczenia relacji społecznych dla zdrowia psychicznego – piszą organizatorzy.

Wernisaż 20 wyróżnionych prac odbędzie się w środę, 22 maja, o godz. 11.00 w CH FORUM przy ul. Lipowej 1 (w strefie Coworking na 1. piętrze)

„W moim ciele zdrowy duch” . Wernisaż prac osób z niepełnosprawnościami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również