Wiadomości z Gliwic

W ZSP nr 13 w Gliwicach otwarto nową świetlicę szkolną. Jest pięknie i kolorowo!

  • Dodano: 2020-02-06 10:45

Dzieci z ZSP 13 mają ogromny powód do radości. 31 stycznia uroczyście otwarto świetlicę szkolną.

Nowa przestrzeń jest pełna ciepłych kolorów, nowoczesna i funkcjonalna.

Nowa świetlica została zaaranżowana w pomieszczeniach dawnej szatni

Po gruntownej metamorfozie ciemne przestrzenie zyskały kolory, praktyczne meble, barwne dodatki i nowoczesne wyposażenie, dzięki któremu dzieci miło i ciekawie spędzą wolne od lekcji chwile. Świetlica została przygotowana w sposób zapewniający bezpieczeństwo dzieciom – mówi Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic, która wzięła udział w uroczystym otwarciu nowej świetlicy.

W otwarciu uczestniczyli też m.in. Jacek Tarkota, dyrektor Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz dyrektorzy gliwickich jednostek kulturalnych i oświatowych, rodzice uczniów i przedstawiciele społeczności lokalnej.

W nowoczesnej, czteropokojowej świetlicy uczniowie mają miejsce do czytania, przestrzeń kinową, salę gier, salę plastyczną i miejsce do pracy w ciszy, w którym można odrabiać zadania domowe. Świetlica posiada własny węzeł sanitarny z odrębnymi toaletami.

Do tej pory zajęcia świetlicowe odbywały się w pomieszczeniach klasowych, które w danym momencie się zwalniały. Do świetlicy uczęszcza ponad 200 dzieci i uważałam, że taka sytuacja nie jest korzystna ani dla nich, ani dla rodziców. Marzyła mi się świetlica blisko wejścia do szkoły i w jednym segmencie. Udało się. Świetlica jest funkcjonalna, kolorowa i bezpieczna, daje dzieciom możliwość rozwoju zainteresowań i wypoczynku w przyjaznym otoczeniu, zaaranżowanym inaczej niż sale lekcyjne – mówi Grażyna Rosławska, dyrektor ZSP nr 13 w Gliwicach.

Otwarcie nowej świetlicy wieńczy prace modernizacyjne w ZSP 13. Wcześniej wyremontowano i przeniesiono na parter gabinet dyrektora oraz sekretariat, żeby rodzice nie musieli błądzić po szkolnych korytarzach. Stare atrium zostało zamienione na małą salę gimnastyczną dla przedszkolaków i uczniów klas I-III, a z dwóch pomieszczeń klasowych utworzono klimatyzowaną salę audiowizualną, w której organizowane są akademie, prelekcje i kino szkolne. Modernizacja pomieszczeń szkolnych kosztowała 0,5 mln zł. Inwestycja została sfinansowana z miejskiego budżetu. (mf)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również