Wiadomości z Gliwic

Wakacje dla aktywnych w Bumerangu

  • Dodano: 2021-07-09 06:30, aktualizacja: 2021-07-08 21:00

Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Bumerang" zaprasza dzieci w wieku 8-14 lat na bezpłatne warsztaty pn. "Wakacje dla aktywnych".

Cykl zajęć organizowanych przez Stowarzyszenie GTW przy wsparciu CH Forum, Miasta Gliwice i firmy Fluor rozpocznie się 30 lipca i potrwa do końca wakacji.

Warsztaty będą odbywać się w "Bumerangu” na I piętrze CH Forum

  • Cykl 1: „Recykling na co dzień ” – co poniedziałek o 17:00 (2, 9, 16, 23, 30 sierpnia)

Na tych warsztatach dzieci będą mogły dowiedzieć się, jak połączyć dobrą zabawę z ekologią. Wykorzystają pozornie niepotrzebne rzeczy do kreatywnych prac artystycznych. Prowadzący przekażą uczestnikom wiedzę o tym, jak ograniczać ilość produkowanych śmieci, jak je segregować i co można z nimi zrobić. Zostaną także przeprowadzone warsztaty „Każda puszka cenna”.

  • Cykl 2: „Survival, bushcraft” – co środę o 17:00 (4, 11, 18, 25 sierpnia oraz 1 września)

Te zajęcia będą dotyczyć planowania wycieczek, biwakowania, etycznego spędzania czasu w lesie czy w górach, poszanowania natury. Prowadzący pokażą, jak bezpiecznie posługiwać się przyrządami, budować obozowiska i Bezpieczne posługiwanie się przyrządami, nauka planowania oraz budowania mini obozowisk z uwzględnieniem dbania o bogactwo naturalne. Wycieczka terenowa do lasu.

  • Cykl 3: „EkoŚwiat” – co piątek o 17:00 (30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia)

Podczas tych warsztatów uczestnicy nauczą się dbać o lokalne środowisko, robić domowe miniogródki, poznają różnorodność drzew, życie pszczół oraz dowiedzą się, dlaczego te owady są dla nas tak ważne. Dzieci nauczą się też rozpoznawać jakość powietrza. Na koniec zostanie przeprowadzona gra ekologiczna.

W celu zapisania się na zajęcia należy wypełnić kartę uczestnika i wysłać na adres: nabory@gtwgliwice.pl, w tytule wiadomości wpisując „Warsztaty dla aktywnych”.  Druk karty uczestnika można znaleźć na stronie: www.gtwgliwice.pl/bumerang-wakacje-dla-aktywnych-2021.html. Oryginał karty w pierwszym dniu warsztatów należy przekazać osobie prowadzącej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również