Wiadomości z Gliwic

Wakacyjne przerwy na basenach i w Palmiarni

  • Dodano: 2019-06-18 09:45

W trakcie wakacji również Palmiarnia i miejskie pływalnie będą miały przerwę. Wraz z zamknięciem drzwi dla odwiedzających rozpoczną się prace modernizacyjne i przeglądy.

Przerwa technologiczna w Palmiarni Miejskiej rozpocznie się 24 czerwca i potrwa do 12 lipca

W tym czasie w gliwickich tropikach będą prowadzone prace remontowe i przygotowawcze do kolejnego sezonu. Przeprowadzona zostanie m.in. konserwacja sieci grzewczej. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny centralne ogrzewanie w pawilonach w parku Chopina pracuje niemal przez cały rok, dlatego tak ważne jest, żeby prace związane z siecią grzewczą przeprowadzać w najcieplejsze dni roku. Dodatkowo, podczas przerwy technologicznej zostaną poddane renowacji m.in. podesty i mostki, a niektóre elementy wymagające odświeżenia zostaną pomalowane. Zaplanowano też prace pielęgnacyjne dużych roślin ekspozycyjnych.

Przerwa technologiczna na krytych pływalniach to czas na doroczną konserwację, której nie można przeprowadzić w trakcie normalnej pracy obiektu. Chodzi m.in. o kontrolę systemu uzdatniania wody oraz spuszczenie wody i sprawdzenie stanu niecki oraz jej dokładne wyczyszczenie.

Przerwy zostały tak zaplanowane, by mieszkańcy jak najmniej je odczuli – baseny będą zamykane na zmianę. Podczas ciepłych dni zachęcamy też do korzystania z kąpieli pod okiem ratowników w jeziorze w Czechowicach oraz na kąpielisku Leśnym - mówi Iwona Janik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach

  • „Mewa” na Sikorniku będzie zamknięta od 1 do 21 lipca
  • "Delfin" przy ul. Warszawskiej od 19 sierpnia do 8 września
  • „Olimpijczyk” na Koperniku od 29 lipca do 18 sierpnia.

(mf)

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.