Wiadomości z Gliwic

Waliszewskiego do liftingu

  • Dodano: 2018-06-12 08:00, aktualizacja: 2018-06-12 08:10

W środę, 13 czerwca rozpocznie się remont ul. Waliszewskiego. Uwaga kierowcy – ulica zostanie zamknięta, a wytyczone objazdy będą obowiązywały do września.

Ulica Waliszewskiego zostanie wyremontowana. Lifting przejdzie nawierzchnia oraz chodniki, powstaną też nowe miejsca parkingowe, a te już istniejące zostaną uporządkowane. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zakończyć się we wrześniu. Obecnie przy ul. Waliszewskiego obowiązuje ruch wahadłowy, ale od najbliższej środy ruch ma zostać przeniesiony na nowo wybudowaną część ronda przy ul. Bojkowskiej. Kierowcy na nowym odcinku drogi i rondzie będą się poruszać w obu kierunkach, zgodnie z ustawionym oznakowaniem tymczasowym. Wykonawca inwestycji – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów – deklaruje, że zapewni mieszkańcom możliwość dojazdu do posesji i prosi kierowców o zwracanie uwagi na oznakowanie tymczasowe. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku ZDM zakończył już remonty ulic i chodników przy ul. Malinowskiego, Jowisza, Kunickiego, Wawelskiej,  Boh. Getta Warszawskiego, Kosmonautów i Libelta. W toku są prace przy ul. Róży Luksemburg, Drozdów, Paderewskiego i Rolników. Do końca roku ZDM planuje jeszcze wykonanie remontów przy ul. Waliszewskiego, Małej, Sadowej, Przyszłości, Domańskiego, Źródlanej, Lekarskiej, Dworcowej, św. Wojciecha, Świętojańskiej, Daszyńskiego, Rybnickiej, Jałowcowej,  Jagodowej, Piekarskiej oraz Frezji i Traktorzystów.

W czwartek 14 czerwca planowane jest rozpoczęcie robót remontowych nad rzeką Bytomką na węźle DK88 przy ul. Chorzowskiej. Prace będą prowadzone etapami, przy zachowaniu ruchu w obu kierunkach. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.