Wiadomości z Gliwic

Wiosenne hity w Teatrze Miejskim. Poznaj szczegóły!

  • Dodano: 2023-05-22 07:15, aktualizacja: 2023-05-22 08:25

Szukacie dobrej rozrywki? W wiosennym repertuarze Teatru Miejskiego w Gliwicach znajdziecie kilka przebojowych spektakli, które pokochali widzowie. 

Londyńskie pogotowie śmiechu dla mam

Na Dzień Matki teatr przygotował pokazy wystrzałowej farsy „Wszystko w rodzinie”. Akcja spektaklu rozgrywa się w londyńskim szpitalu św. Andrzeja – tuż przed Bożym Narodzeniem uznanego doktora odwiedza znajoma. Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw. Przedstawienie zostanie zaprezentowane 26, 27 i 28 maja.

Ślubno-hotelowe szaleństwa

Pierwszy czerwcowy weekend upłynie pod znakiem ślubnych perypetii i hotelowych awantur – szalona komedia pomyłek „Wieczór kawalerski” od lat nie schodzi z gliwickiego afisza, gromadząc na widowni licznych fanów uśmiechu i dobrej zabawy. Spektakl będzie można zobaczyć 3 i 4 czerwca. 

Widzowie biorą śledztwo w swoje ręce

„Szalone nożyczki” to przedstawienie z niezwykłą formułą, w której widzowie biorą interaktywny udział. Tonio Wzięty to najlepszy fryzjer w dzielnicy. Tuż obok niego nożyczkami i brzytwą wymachuje młoda fryzjerka Barbara. Po nową fryzurę podejrzanie często wpada do nich elegancka pani Dąbek. Po zakładzie kręci się też szemrany handlarz antykami i dwóch tajniaków. Kto zabił nieszczęsną pianistkę mieszkającą piętro wyżej? Zginęła dźgnięta nożyczkami. W ślad za mordercą ruszają aktorzy i „umierająca” ze śmiechu widownia. Pokazy spektaklu zaplanowano na 9, 10 i 11 czerwca.

Zagadka kryminalno-rodzinna

„Dziwny przypadek psa nocną porą” zaczyna się jak w dobrym kryminale – piętnastoletni autystyczny Christopher znajduje się w złym miejscu i złym czasie, co ściąga na niego oskarżenia o zabicie ukochanego psa sąsiadki. Zarówno policja, jak i reszta świata nie potrafi poradzić sobie z dziwacznie zachowującym się chłopcem. Christopher postanawia, wzorem Sherlocka Holmesa, rozwiązać zagadkę śmierci psa. Jak poradzi sobie z własną wrażliwością i ograniczeniami w obcym, skomplikowanym świecie osoba w spektrum autyzmu? Ten spektakl to nowoczesna, przeplatająca humor ze wzruszeniem pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy codziennie spotykają na swojej drodze różnorodnych ludzi. Teatr zaprasza na spektakl 16, 17 i 18 czerwca.

Powrót legendy

Z końcem czerwca na scenę powraca megahit „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” – barwna kryminalno-miłosna opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego. Legendarny złodziej czasów PRL-u ukończył zaledwie 5 klas szkoły podstawowej, miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym. Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Kradł, jednak tylko towary luksusowe z Pewexów i delikatesów. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego, który zostanie rozegrany na scenie. Spektakl odbędzie się 23, 24 i 25 czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również