Wiadomości z Gliwic

Wiosenne nasadzenia w Gliwicach dają piękny efekt!

  • Dodano: 2024-06-19 08:00, aktualizacja: 2024-06-19 08:19

W Gliwicach jest coraz bardziej zielono. Po wiosennych nasadzeniach w pasach drogowych i na skwerach, które przeprowadził Zarząd Dróg Miejskich, do akcji wkracza Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Lada moment wypięknieje Rynek, ul. Zwycięstwa i skwer Bottrop. Wyglądajcie kolorów!

W mieście jest coraz bardziej zielono!

Nadchodzi lato, miasto stale się zazielenia, w kolejnych miejscach pojawiają się nowe rośliny, które cieszą oko przechodniów, a czasami zapewniają też wytchnienie od słońca. W najbliższym czasie w centrum Gliwic będzie można przyglądać się pięknym pelargoniom. Ozdobią 22 latarnie wokół Ratusza na Rynku i 10 latarni przy ul. Zwycięstwa. Będzie na co popatrzeć – w sumie MZUK przyozdobi tę okolicę 330 sadzonkami pelargonii w otoczeniu doskonale eksponujących inne rośliny dichondr srebrzystych.

Nowe rośliny ozdobią również skwer Bottrop, na którym trwa modernizacja placu zabaw.

Zazieleni się również zmodernizowany plac zabaw

Po zakończeniu prac na skwerze Bottrop (pomiędzy ulicami Siemińskiego i Młyńską) najmłodsi zyskają osiemnaście nowych urządzeń do dobrej zabawy, w tym m.in.: zestaw przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zestawy dla młodszych i starszych dzieci, różne huśtawki, stolik z krzesełkami, piaskownicę, dwie trampoliny, urządzenia muzyczne), urządzenie manipulacyjne kółko i krzyżyk, tablicę do rysowania oraz samochód i bujaki na sprężynie.

Inwestycja będzie kosztować niemal 540 tys. zł. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie przez PFRON. Oprócz nowych urządzeń zabawowych planowana jest również renowacja ławek oraz – co ucieszy wielu mieszkańców lubiących wypoczywać w pięknym otoczeniu – nowa aranżacja zieleni. Istniejące  kompozycje zostaną uzupełnione kwitnącymi roślinami, takimi jak róże okrywowe i liliowce. Pojawią się również trawy ozdobne, kolorowe żurawki oraz drzewa z gatunku miłorzębów, które zgodnie ze sztuką ogrodniczą – zostaną nasadzone jesienią.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również