Wiadomości z Gliwic

Wiosenne porządki na gliwickich ulicach

  • Dodano: 2022-04-06 07:00, aktualizacja: 2022-04-05 21:00

Na gliwickich ulicach trwają wiosenne porządki. Zamiatarki uprzątnęły już główne arterie miejskie i wiele mniejszych ulic. W sumie wysprzątane zostanie ponad 3 mln m2 jezdni.

Dobiega też końca czyszczenie sygnalizacji świetlnych na terenie miasta.

Na potrzeby prowadzonych porządków miasto podzielono na pięć rejonów, które obsługuje trzech wykonawców. Zamiecione są już m.in. ulice: Wrocławska, Pszczyńska, Toszecka, Tarnogórska, Strzelców Bytomskich i Jedności. W sumie uporządkowane zostanie ponad 3 mln m2 jezdni, umytych zostanie 878 sygnalizatorów świetlnych dla samochodów, ponad 570 sygnalizatorów świetlnych dla pieszych, 44 sygnalizatory dla rowerzystów i 368 kamer wideodetekcji. Sprzątane są też chodniki i pasy zieleni, czyszczone kamery monitoringu.

– Utrzymanie w czystości infrastruktury związanej z systemem sterowania ruchem, czyli sygnalizatorów, masztów i tablic zmiennej treści odbywa się dwa razy w roku. Mycie sygnalizacji ma nie tylko walor estetyczny. Dobrze widoczna zwiększa bezpieczeństwo – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

ZDM apeluje do kierowców, by stosowali się do ustawionych w mieście znaków informujących o zakazie zatrzymywania na czas sprzątania. Znaki obowiązują wyłącznie w wyznaczonym dniu tygodnia, w określonych godzinach. Stosowanie się do nich umożliwi sprawne uprzątnięcie miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również