Wiadomości z Gliwic

Wiosna na dwóch kółkach - Gliwicki Rower Miejski wkracza w nowy sezon

  • Dodano: 2022-04-05 06:00, aktualizacja: 2022-04-04 20:29

Wraz z początkiem kwietnia Gliwicki Rower Miejski wjechał w piąty sezon.

System rowerów miejskich w Gliwicach stale się rozbudowuje, zyskując coraz większą liczbę miłośników. Poprzedni sezon zakończył się wynikiem 292 tys. przejechanych kilometrów.

Ile rowerów jest do dyspozycji?

Obecnie do dyspozycji gliwiczan jest już 35 stacji z 350 rowerami różnego typu (295 standardowych rowerów miejskich wyposażonych w koszyki, 2 tandemy i 3 rowery familijne cargo). Stacje rozmieszczone są w różnych częściach miasta, co umożliwia szybkie i tanie przemieszczanie się – pierwszy kwadrans na gliwickim rowerze jest bezpłatny. Kolejne minuty to koszt 5 groszy.

Systemem GRM zarządza konsorcjum warszawskich firm Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Rowery wypożyczać można  f przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Każda stacja została wyposażona w panel informacyjny, na stronie internetowej www.gliwickirowermiejski.pl można się zarejestrować, sprawdzić dostępność rowerów i miejsc postojowych na poszczególnych stacjach.  Wypożyczenie roweru jest bardzo proste – wystarczy pobrać mobilną aplikację roovee, założyć konto i zasilić je kwotą minimalną 10 zł (przelewem lub kartą), zeskanować kod QR znajdujący się przy kierownicy lub blokadzie nad tylnym kołem i gotowe! Należy pamiętać, by po zakończeniu przejażdżki i odstawieniu roweru na jedną ze stacji zamknąć ręcznie blokadę tylnego koła. Lokalizacje stacji można sprawdzić w Geoportalu rowerzysty na stronie internetowej: https://geoportal.gliwice.eu. Odpowiedzi na pytania dotyczące GRM można uzyskać pod numerem telefonu 88-77-66-833.

Wiosna na dwóch kółkach - Gliwicki Rower Miejski wkracza w nowy sezon / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również