Wiadomości z Gliwic

Wpadł 5 dni po opuszczeniu aresztu. 36-letni gliwiczanin wciąż okradał ludzi!

  • Dodano: 2023-02-27 07:00, aktualizacja: 2023-02-26 23:23

Policjanci z II komisariatu po raz kolejny zatrzymali podejrzanego - złodzieja recydywistę. Ostatnio wpadł w ich ręce dwa miesiące temu. Wtedy śledczy udowodnili mu aż 12 włamań, dwie kradzieże zwykłe i jedno zniszczenie mienia. Odzyskano wówczas szereg przedmiotów niewiadomego pochodzenia. Oto dalszy ciąg historii tego podejrzanego.

Szybki powrót za kratki

Po zatrzymaniu mężczyzna od razu trafił za kraty jako poszukiwany do odbycia wyroku za inne, wcześniejsze przestępstwo. Podczas gdy policjanci prowadzili jeszcze jego poprzednią, wielowątkową sprawę, odnotowano kolejne włamanie i kradzież rozbójniczą w ich rejonie. Jakież było zdziwienie kryminalnych, gdy, poszukując sprawcy, trafili na trop tego samego podejrzanego. Okazało się, że mężczyzna 16 lutego został zwolniony z aresztu, a tym samym wrócił do swoich „zajęć”, czyli okradania ludzi.

Ponownie zatrzymany gliwiczanin przyznał się do zarzucanego mu kolejnego czynu - włamania, które okazało się być kradzieżą rozbójniczą. 21 lutego pokrzywdzony usłyszał hałas, próbował ratować swoje mienie i został odepchnięty przez uciekającego włamywacza.

Policyjni śledczy, wspólnie z prokuratorem, stwierdzili, że konieczne jest odizolowanie sprawcy – stąd wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie.

W środę, 22 lutego, podejrzany, w asyście funkcjonariuszy, został doprowadzony do sądu, który podjął decyzję o środku zapobiegawczym w postaci dozoru policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również