Gliwice - portal miejski mojeGliwice.pl

Wiadomości z Gliwic

WRAK-RACE Silesia w Gliwicach. Dadzą czadu!

  • Dodano: 2017-11-17 13:15

Na linii startu staną wyeksploatowane samochody osobowe, których wartość handlowa w dniu zawodów nie przekracza 1 tys. zł. Już w niedzielę 19 listopada, na terenie Giełdy Samochodowej odbędzie się WRAK-RACE Silesia Gliwice CUP.

WRAK-RACE Silesia to mordercze wyścigi samochodów, które „lata świetności” mają już za sobą, a ich wartość nie przekracza 1 tys. zł. Każdy z zawodników ma do pokonania 20 minut na naszym torze w biegu kwalifikacyjnym, po którym odbywają się 15-minutowe półfinały i emocjonujący finał. Zgodnie ze zwyczajem przed finałem odbędzie się 15 minutowy bieg „ostatnie tchnienie”. Ta konkurencja jest przeznaczona dla zawodników, którzy nie zakwalifikują się do półfinałów. Na liście startowej, obok stałych uczestników i zespołów, pojawią się panie oraz nowi zawodnicy z różnych regionów kraju – zachęcają organizatorzy.

Pojazdy, które wezmą udział w zawodach nie muszą być zarejestrowane, ponieważ wyścigi odbywają się na zabezpieczonym, zamkniętym torze. Załogi będą składać się z kierowcy lub kierowcy i pilota. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 roku życia.

Wstęp dla kibiców: 10 zł, dzieci do 13 roku życia mogą oglądać widowisko za darmo. (mf)

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.