Wiadomości z Gliwic

Wszystkich Świętych 2020 - zmiany w organizacji ruchu

  • Dodano: 2020-10-29 06:30, aktualizacja: 2020-10-28 17:12

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku Zarząd Dróg Miejskich zmienia w tym okresie organizację ruchu w pobliżu nekropolii.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną w piątek 30 października od godz. 6.00 i będą obowiązywać do poniedziałku 2 listopada do godz. 6.00.
Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul.  Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa, będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego.

Z ul. Kozielskiej będzie można skręcić wyłącznie w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) będą mogły poruszać się tylko autobusy PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.

1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.

Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego

Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli zostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym Arena lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego.
Dodatkowo, samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Andersa oraz jednostronnie na ul. Okulickiego.

Przy cmentarzu przy ul. św. Wojciecha będzie obowiązywała taka sama organizacja ruchu, jak w roku ubiegłym.  

Zmiany w organizacji ruchu w tym miejscu wprowadzone zostaną 30 października od godz. 6.00 i obowiązywać będą do 2 listopada do godz.6.00.

Na ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę od ul. Toszeckiej będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od strony centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką od Pyskowic dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską.

Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania.

 Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd: DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również