Wiadomości z Gliwic

Wystąpią w Royal Albert Hall w Londynie

  • Dodano: 2018-02-02 15:15

11 listopada 2018 roku w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie Akademicki Chór Politechniki Śląskiej zaśpiewa podczas koncertu pod nazwą „Sto Lat” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia, takich jak muzyka Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Henryka Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, jak również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne.

W koncercie zapowiedziały swój udział takie gwiazdy jak: Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Anna Wyszkoni, Stanisław Sojka, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kuba Badach, Leszek Możdżer i wiele innych.

Na scenie pojawią się również m.in.: dyrygent Stephen Ellery z orkiestrą The London Gala Orchestra, dyrygent Paweł Betley, zespół pieśni i tańca Mazury, Chór Polskich Szkół w Anglii, chór Ave Verum.

UWAGA! TENORZY poszukiwani!

Przyjdź i miej szanse zaśpiewać w Royal Albert Hall! Akademicki Chór Politechniki Śląskiej zaprasza w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.30 do CKS Mrowisko (ul. Pszczyńska 85). Próby zaczynają się 14 lutego.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.