Wiadomości z Gliwic

Za nami 10. edycja Hałasu Miasta. Uzbierano blisko 6 tysięcy złotych!

  • Dodano: 2024-07-04 07:45, aktualizacja: 2024-07-04 07:57

Niemal 6 tys. zł i 2 euro udało się zebrać dzięki ofiarności gliwiczan podczas 10. edycji Hałasu Miasta – cyklicznej charytatywnej imprezy, podczas której muzyka i dobra zabawa łączą się z chęcią pomagania innym. Środki z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację Krystiana Leśniaka – podopiecznego stowarzyszenia „Cała Naprzód”.

10. edycja wydarzenia

W minioną sobotę ul. Średnia w Gliwicach zamieniła się w prawdziwe festiwalowe miasteczko. Wszystko za sprawą imprezy zorganizowanej przez stowarzyszenie „Cała Naprzód” we współpracy z zespołem Wiewiórka Na Drzewie oraz Ministerstwem Śledzia i Wódki. 

W uliczce Starówki rozbrzmiały koncerty, a pod sceną bawiły się tłumy mieszkańców. Pośród imprezowiczów można było spotkać także wolontariuszy zbierających datki – do puszek oraz za pośrednictwem terminali płatniczych. 

Uzbierano 5 tys. 808 zł i 33 grosze oraz 2 euro

Dzięki ofiarności mieszkańców oraz Ministerstwa Śledzia i Wódki, które przekazało indywidualną darowiznę, udało się zebrać dokładnie 5 tys. 808 zł i 33 grosze oraz 2 euro. Pieniądze ze zbiórki pokryją koszty turnusu rehabilitacyjnego Krystiana Leśniaka – podopiecznego stowarzyszenia „Cała Naprzód”. 

Krystian to chłopiec, u którego stwierdzono autyzm wczesnodziecięcy. Choruje na  epilepsję z uogólnionymi napadami nieświadomości. Nie mówi i wymaga stałej opieki specjalistów – neurologów, laryngologów, ortopedów czy psychologów. Z powodu deformacji stóp porusza się na wózku inwalidzkim. Istnieje jednak szansa, że wstanie z niego dzięki rehabilitacji.

Za nami 10. edycja Hałasu Miasta. Uzbierano blisko 6 tysięcy złotych! / fot. K. Krzemiński / UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również