Wiadomości z Gliwic

Zabójstwo w trakcie libacji alkoholowej. Mężczyzna ugodził śmiertelnie swojego brata!

  • Dodano: 2023-01-17 06:00, aktualizacja: 2023-01-16 21:47

Policjanci z Gliwic zatrzymali mężczyznę, który podczas libacji alkoholowej ugodził śmiertelnie nożem współbiesiadnika – swojego młodszego brata. Za ten czyn podejrzany w więzieniu może spędzić resztę swojego życia. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu kamienicy przy ulicy Skowrońskiego w Gliwicach w nocy z 12 na 13 stycznia.

Zabójstwo na młodszym bracie

Jak wstępnie ustalili policjanci, libacja alkoholowa trwała całą noc i brało w niej udział trzech mężczyzn. Między 53-latkiem i jego 51-letnim bratem doszło do sprzeczki. Starszy z nich podczas tej awantury chwycił kuchenny nóż i ugodził swojego brata w brzuch. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Sprawca ukrył narzędzie zbrodni i powiadomił Policję.

Mężczyzna po zatrzymaniu przez śledczych miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. W niedzielę trafił przed oblicze prokuratora, a następnie sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Za ten czyn zatrzymany w więzieniu może spędzić nawet resztę swojego życia. Obaj bracia byli w przeszłości karani za różne przestępstwa. 53-letni kompan od kieliszka, którego badanie trzeźwości dało podobny wynik jak u sprawcy, będzie odpowiadał za nieudzielenie pomocy, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również