Wiadomości z Gliwic

Zacisze po nowemu. Park Zacisze przejdzie dużą przemianę

  • Dodano: 2022-10-24 07:00, aktualizacja: 2022-10-23 14:46

Park Zacisze w Bojkowie będzie bardziej przyjazny mieszkańcom. Zieleń zostanie uporządkowana, pojawią się też nowe rośliny oraz elementy małej architektury sprzyjające rekreacji i wypoczynkowi.

Porządki w Parku Zacisze

Ul. Rolników jest najdłuższą ulicą w Bojkowie i biegnie przez całą dzielnicę. Co zrozumiałe, panuje na niej spory ruch drogowy. Zatem, im więcej w okolicy zagospodarowanych, przystosowanych do wypoczynku terenów zielonych, tym lepiej. W najbliższym czasie takie miejsce powstanie u zbiegu ul. Rolników z Dożynkową, w parku Zacisze.

Teren jest już częściowo zagospodarowany zielenią i chodnikiem, niebawem ta przestrzeń będzie służyć mieszkańcom – zostaną zamontowane m.in. trzy ławki z oparciami, dwa leżaki miejskie oraz dwa stoły do  gry w szachy i warcaby. Część terenu zostanie utwardzona, pojawi się tam żwirowa nawierzchnia i nawierzchnia z kostki. Będzie dużo zieleni. Poza rosnącymi tam już drzewami, zostaną nasadzone 94 krzewy oraz trawniki. Inwestycję wartą 143,5 tys. zł wykona częstochowska firma SC COMFORT Sara Czech. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, skwer powinien być gotowy na Mikołaja, do 6 grudnia. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również