Wiadomości z Gliwic

Zagrają dla Hospicjum. Ty też możesz pomóc!

  • Dodano: 2023-02-02 07:15, aktualizacja: 2023-02-01 21:38

Aż 40 drużyn, atrakcje dla kibiców i dwa dni pełne sportowych wrażeń czekać będą na gości charytatywnego turnieju "Gramy dla Hospicjum", organizowanego przez Marco Football Center we współpracy z Fundacją MarcoPomaga. Środki zebrane podczas imprezy trafią do Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców Gliwic, a także innych miast!

Piłkarską rywalizację zawodników podczas charytatywnego turnieju "Gramy dla Hospicjum" będzie można oglądać w najbliższy weekend, 4–5 lutego w ośrodku Marco Footbal Center przy ul. Ceglarskiej 40a w Gliwicach. Początek imprezy zaplanowano na godz. 8.30. 

W szczytnym celu

Oprócz emocjonujących rozgrywek na gości turnieju czekać będą także inne atrakcje.

– Celem turnieju jest wsparcie działalności hospicjum – instytucji, która codziennie z wielkim zaangażowaniem i oddaniem opiekuje się najciężej chorymi. Fachowa opieka i wsparcie, na które mogą liczyć podopieczni gliwickiej placówki są najważniejsze, ale potrzebna jest również pomoc w tej działalności. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki, potrzebne są pieniądze, za które będzie można rozbudować placówkę, wyremontować oddziały, kupić nowy sprzęt i wyposażenie – mówi Marta Legut-Piechocińska z Fundacji MarcoPomaga.

W tym roku zainteresowanie udziałem w turnieju było bardzo duże. Zgłosiło się aż 40 drużyn, z których każda przekazała wpisowe w wysokości 2 tys. zł. 

Oprócz środków przekazanych przez drużyny podczas turnieju, na który zaproszeni są gliwiczanie i mieszkańcy innych miast, wolontariusze z Hospicjum Miłosierdzia Bożego będą również zbierać do puszek dobrowolne datki. 
Spotkajmy się i wspólnie zagrajmy dla hospicjum! 

Zagrają dla Hospicjum. Ty też możesz pomóc! / fot. UM Gliwice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również