Wiadomości z Gliwic

Zakończył się remont ciągu pieszego w centrum Gliwic

  • Dodano: 2022-05-06 10:45

Zakończył się remont ciągu pieszego w centrum Gliwic łączącego ulice Nowy Świat i Zygmunta Starego. Alejka, którą codziennie przechodzi wielu mieszkańców, jest teraz bardziej estetyczna i bezpieczniejsza. Jest nowa nawierzchnia, donice z roślinami, siedziska z portami USB, ładowarki indukcyjne i nowe oświetlenie.

Przebudowa ciągu pieszego na ul. Solskiego

Przebudowa ciągu pieszego na ul. Solskiego objęła ponad 250-metrowy odcinek. Miejsce to dobrze znają gliwiczanie, którzy przemieszczają się z dzielnicy Sikornik w stronę ścisłego centrum miasta, a także mieszkańcy pobliskich domów oraz osoby odwiedzające Teatr Miejski.

W ramach przebudowy wykonano nową nawierzchnię, zamontowano elementy małej architektury, m.in. ławki, w tym dwie wyposażone w porty USB oraz ładowarki indukcyjne zasilane za pomocą paneli fotowoltaicznych. Zastosowano siedzenia typu walec, ćwierćkole oraz łuk, nawiązując do wzoru ułożonego na chodniku. Siedziska wymieniono też we wnękach murku.

Pojawiły się donice z bylinami, nowością jest też zielona ściana, czyli konstrukcja dla roślin pnących. Ustawiono kosze na śmieci przystosowane do segregacji odpadów i - co ważne dla bezpieczeństwa w porze wieczorno-nocnej – jest nowe oświetlenie (zamontowano oprawy LED odpowiadające wymaganiom Masterplanu dla Miasta Gliwice).

Po wyremontowanej alejce mogą przejeżdżać rowerzyści

Po wyremontowanej alejce mogą przejeżdżać rowerzyści, ale ze względu na spacerowiczów i bawiące się dzieci konieczne jest zachowanie dużej ostrożności. Odnowiona przestrzeń, w której można zatrzymać się i chwilę odpocząć, dobrze wpisuje się w okolicę – w sąsiedztwie znajduje się plac zabaw i plenerowa siłownia. Realizacja zadania kosztowała ponad 900 tys. zł i została sfinansowana ze środków budżetu miejskiego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również