Wiadomości z Gliwic

Zatrzymania podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu

  • Dodano: 2022-01-17 07:00, aktualizacja: 2022-01-16 19:10

Policjanci gliwickiego garnizonu codziennie zatrzymują sprawców różnych przestępstw.

Policjanci z wydziału kryminalnego gliwickiej komendy miejskiej ustalili, wytropili i zatrzymali sprawcę rozboju z 9 stycznia w Knurowie. Pokrzywdzony został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, z których jeden, grożąc nożem, zażądał wydania gotówki. 41-latka okradziono z 200 złotych.

Rozbój to bardzo poważne przestępstwo, "elektryzujące” stróżów prawa. Sprawcy mają małe szanse na pozostanie bezkarnymi, bowiem wykrywalność tego rodzaju czynów wynosi aż ok. 94 procent. I tym razem sprawa zostanie wyjaśniona, a sprawcy nie pozostaną bezkarni.

Zatrzymano podejrzanego – to nieletni knurowianin. 16-latek został przetransportowany do policyjnej izby dziecka.

Kryminalni z "dwójki” zatrzymali sprawcę kradzieży saszetki, pozostawianej (11 stycznia) na chwilę w wózku sklepowym w jednym z supermarketów w dzielnicy Szobiszowice. 57-latek nie był w stanie ukryć zaskoczenia widokiem policjantów.

Kryminalni z "jedynki” wytropili i zatrzymali podejrzanego o cały szereg kradzieży paliwa ze stacji benzynowych w naszym rejonie, ale i na całym Śląsku. Przed doprowadzeniem do prokuratora trwają intensywne czynności i ustalenia miejsc, w których mężczyzna działał.

Zatrzymania podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu / fot. KMP Gliwice

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.