Wiadomości z Gliwic

Zbiornik na Wilczych Dołach z zagospodarowaniem rekreacyjnym

  • Dodano: 2020-11-06 11:00

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, na zlecenie Miasta Gliwice zostały przeprowadzone profesjonalne badania opinii publicznej dotyczące sposobu zagospodarowania terenu zbiornika przeciwpowodziowego powstającego na potoku Wójtowianka. Są już wyniki – spośród dwóch zaproponowanych przez miasto wariantów zagospodarowania największa część badanych wskazała wariant rekreacyjny.

W dniach 23–28 października ankieterzy firmy Instytut Badań Samorządowych telefonicznie przeprowadzili ankiety z grupą 1000 dorosłych mieszkańców naszego miasta. Zgodnie ze standardami badań socjologicznych, wyłoniona w sposób losowy grupa miała taką samą jak ogół mieszkańców miasta strukturę pod względem płci i wieku. Badanie na grupie o tej strukturze i liczebności jest reprezentatywne dla wszystkich mieszkańców Gliwic.

Wariant rekreacyjny został wskazany przez 49,23% respondentów, 38,08% opowiedziało się za wariantem przyrodniczym, 12,69% udzieliło odpowiedzi o innych treściach.

Ponad 70% badanych popiera budowę zbiornika przeciwpowodziowego, z zapewnieniem, że będzie to obiekt, na którego terenie będzie dominowała zieleń oraz będzie spełniał funkcje rekreacyjne.

O planach budowy zbiornika na terenie tak zwanych Wilczych Dołów słyszało prawie 79% ankietowanych, swoje zainteresowanie tematem zadeklarowało 53%.

Powstający na polach w sąsiedztwie os. Sikornik zbiornik przeciwpowodziowy zostanie zatem zagospodarowany zgodnie z wariatem rekreacyjnym przygotowanym przez architektów krajobrazu z Pracowni 44STO. Ukończenie inwestycji jest zaplanowane pod koniec przyszłego roku, prace nad urządzeniami hydrotechnicznymi będą prowadzone równolegle z pracami nad wybranym wariatem zagospodarowania.

Zbiornik na Wilczych Dołach z zagospodarowaniem rekreacyjnym

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.