Wiadomości z Gliwic

#zielonegliwice. 100 drzew przy nowym łączniku

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 21:56

Niespełna dwa miesiące pozostały do zakończenia budowy połączenia ulic Tarnogórskiej i Chałubińskiego. Trwają ostatnie prace polegające na układaniu warstw konstrukcyjnych jezdni, drogi rowerowej i chodnika.

100 drzew przy nowym łączniku

Docelowej nawierzchni nowego łącznika jeszcze nie ma, natomiast już teraz rozpoczęły się nasadzenia, które pozwolą zazielenić pas drogowy.

– W obrębie inwestycji znalazło się miejsce dla ponad 100 drzew – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – W przeważającej większości będzie tam rosła wiśnia ptasia. Nie zabraknie także brzóz. Oprócz tego nasadzonych zostanie prawie 4, 5 tys. tawuł i trzmielin – podkreśla rzecznik.

Budowa liczącej ok. pół kilometra drogi powinna zakończyć się pod koniec czerwca. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają alternatywny dostęp do układu drogowego w tej części miasta. Skróceniu ulegnie czas ich podróży w kierunku Tarnowskich Gór. Zmniejszy się również ruch na ulicach Domeyki, Strzeleckiego, Chałubińskiego i Rogozińskiego – nowe połączenie przejmie z nich część obciążenia. Natomiast mieszkańcy ul. Grodeckiego zyskają dostęp do systemu dróg publicznych Gliwic. Obecnie poruszają się drogami szutrowymi na terenie sąsiedniej gminy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również