Wiadomości z Gliwic

#zielonegliwice. 100 drzew przy nowym łączniku

  • Dodano: 2022-05-05 06:30, aktualizacja: 2022-05-04 21:56

Niespełna dwa miesiące pozostały do zakończenia budowy połączenia ulic Tarnogórskiej i Chałubińskiego. Trwają ostatnie prace polegające na układaniu warstw konstrukcyjnych jezdni, drogi rowerowej i chodnika.

100 drzew przy nowym łączniku

Docelowej nawierzchni nowego łącznika jeszcze nie ma, natomiast już teraz rozpoczęły się nasadzenia, które pozwolą zazielenić pas drogowy.

– W obrębie inwestycji znalazło się miejsce dla ponad 100 drzew – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach. – W przeważającej większości będzie tam rosła wiśnia ptasia. Nie zabraknie także brzóz. Oprócz tego nasadzonych zostanie prawie 4, 5 tys. tawuł i trzmielin – podkreśla rzecznik.

Budowa liczącej ok. pół kilometra drogi powinna zakończyć się pod koniec czerwca. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają alternatywny dostęp do układu drogowego w tej części miasta. Skróceniu ulegnie czas ich podróży w kierunku Tarnowskich Gór. Zmniejszy się również ruch na ulicach Domeyki, Strzeleckiego, Chałubińskiego i Rogozińskiego – nowe połączenie przejmie z nich część obciążenia. Natomiast mieszkańcy ul. Grodeckiego zyskają dostęp do systemu dróg publicznych Gliwic. Obecnie poruszają się drogami szutrowymi na terenie sąsiedniej gminy.

Google NewsSubskrybuj mojeGliwice.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również