Wiadomości z Gliwic

Szpadzistka Piasta Gliwice szósta w Pucharze Świata!

• Dodano: 2023-02-07 07:30, aktualizacja: 2023-02-06 23:37

Szóste miejsce w turnieju Pucharu Świata juniorów w szpadzie kobiet zajęła gliwiczanka, Emilia Korkus. W weekend, 4–5 lutego, w Stambule rywalizowały 193 najlepsze zawodniczki z całego świata. W fazie drużynowej reprezentacja Polski zajęła I miejsce.

Sukces gliwiczanki

Zawody Pucharu Świata to najwyżej punktowana impreza szermiercza. O miejsce na podium walczą najlepsze zawodniczki z całego globu.

W tym roku najmocniejsza spośród Polek okazała się Emilia Korkus, reprezentująca barwy Piasta Gliwice. W fazie indywidualnej podopieczna Piotra Markowicza zajęła szóste miejsce, za które otrzyma 55 punktów w rankingu. Obecnie gliwiczanka jest klasyfikowana na czwartym miejscu w Polsce. Ma jednak spore szanse, by znaleźć się w pierwszej trójce.

Doskonałą formę podczas Pucharu Świata Polki pokazały także w turnieju drużynowym. Reprezentacja naszego kraju walcząca w składzie: Cecylia Cieślik, Alicja Klasik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak zajęła I miejsce na podium.

Zarówno Emilii, jak i pozostałym szpadzistkom serdecznie gratulujemy doskonałych wyników i trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy.