Wiadomości z Gliwic

5 faktów o rowerkach dziecięcych

  • Dodano: 2022-05-05 07:45, aktualizacja: 2022-05-06 15:44

Rozważasz kupno pierwszego roweru dla Twojego dziecka? A może po prostu chcesz wymienić stary sprzęt na nowy i zastanawiasz się, jaka opcja będzie najlepsza dla Twojej pociechy? Oto kilka podstawowych faktów o rowerkach dziecięcych, które musisz znać przed zakupem!

1. Lekkie rowery - większa przyjemność z jazdy

Czy wiesz dlaczego lekkie rowery są tak popularne? Wiąże się to przede wszystkim z tym, że ich waga o wiele bardziej dostosowana jest do możliwości dziecka. Komponenty takich rowerów oraz ich geometria sprawiają, że są o wiele wygodniejsze niż ich cięższe zamienniki. Jazda na takim rowerze będzie łatwiejsza, zwłaszcza jeśli dziecko dopiero uczy się jeździć. Dodatkowo taki rower dosłownie "jedzie sam", a więc o wiele łatwiejsze będzie pokonywanie na nim dłuższych dystansów. Poza tym, przenoszenie lekkiego roweru jest oczywiście o wiele mniej wyczerpujące! Dlatego wybierając rowerek dziecięcy, warto sprawdzić jego wagę.

2. Rowerek biegowy - nauka równowagi

Twoje dziecko dopiero uczy jeździć się na rowerze? A może jest jeszcze za małe na normalny rowerek? Rowerek biegowy będzie dla niego doskonały! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - Twoje dziecko najpierw musi nauczyć się zachowania równowagi! Rowerek biegowy jest w tych celach doskonały. Poza równowagą rozwija on również mięśnie, aby przygotować je do prawdziwego roweru. Dodatkowo Twoje dziecko potrenuje koncentrację oraz rozwinie zmysł przewidywania i planowania, co pomoże mu w zachowaniu odpowiedniej ostrożności przy poruszaniu się na ścieżkach rowerowych.

3. Mniejszy rower - lepsze rozwiązanie

Chcesz kupić rower, który zostanie z Twoim dzieckiem na dłużej? Rozwiązanie to, choć z pewnością ekonomiczne, może być niebezpieczne i zniechęcić dziecko do jazdy. Maluchy o wiele pewniej czują się, kiedy podczas jazdy mogą zdjąć nogi z pedałów i bez problemu dotknąć ziemi. Pomaga to również zapobiec temu, że Twoja pociecha straci równowagę i się przewróci. Zaoszczędź dziecku urazu i strachu, wybierając rowerek dostosowany do jego wzrostu.

4. Czy wygląd ma znaczenie?

Poza gabarytami roweru, dobrze jest pamiętać, że maluchy lubią, aby przedmioty, które do nich należą były zwyczajnie ładne. To bardzo proste, ale potrafi zadecydować o tym, czy rowerek będzie używany, czy też zostanie rzucony w kąt. W końcu, kto nie lubi otaczać się tym, co mu się podoba? Zarówno rower dla dziewczynki, jak i dla chłopca powinien być dostosowany do gustów malucha, a zagwarantuje to, że wprost nie będzie chciał się z nim rozstawać. Dodatkowo dobrze pamiętać o zabawnych i funkcjonalnych dodatkach. Dzwonek rowerowy to podstawa, która nie tylko zapewni rozrywkę, ale także ostrzeże innych uczestników ruchu, że zbliża się rowerzysta.

5. Co daje nam jazda na rowerze?

Nie jesteś przekonany do zakupu roweru dla Twojego dziecka? Rokrocznie liczba dzieci jeżdżących na rowerach zmniejsza się ze względu na pojawienie się dużej liczby innych rozrywek, które możemy naszym pociechom zaoferować. Dobrze jednak pamiętać, że rower poza zapewnianiem rozrywki uczy Twoje dziecko podstawowych zasad ruchu drogowego, rozwija jego mięśnie, daje możliwość zabawy z innymi dziećmi, a przede wszystkim - jazda na rowerze to zdrowy nawyk, który sprawi, że Twoje dziecko pozostanie w dobrej formie! W końcu ruch to zdrowie, a więc to opcja o wiele lepsza niż spędzenie kolejnego popołudnia na oglądaniu bajek.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.