Wiadomości z Gliwic

Akcesoria do aparatów słuchowych - jak wybrać właściwe?

  • Dodano: 2017-09-29 14:45, aktualizacja: 2017-10-11 10:34

Ciągły rozwój technologii pozwala na zastosowanie coraz to nowszych rozwiązań technicznych przy produkcji wyrobów i sprzętu medycznego. Również i użytkownicy aparatów słuchowych mogą liczyć na obecność najnowocześniejszych funkcji.

Nie inaczej jest w przypadku akcesoriów do różnego rodzaju sprzętu medycznego, w tym także do aparatów słuchowych. Czy każde akcesorium jest jednak niezbędne? Jak wybrać właściwe akcesoria do aparatu słuchowego, aby w pełni cieszyć się jego możliwościami?

Akcesoria do aparatów słuchowych - niezbędnik czy fanaberia?

Zakup aparatu słuchowego to jedno, lecz jeśli jego nabywca maksymalnie chce zwiększyć komfort użytkowania, może w tym celu sięgnąć po jedno z wielu dostępnych na rynku dodatków. Akcesoria możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsza to zestaw produktów pomagających utrzymać właściwą pielęgnację zużywającego się wciąż aparatu. Do drugiej grupy zaliczyć możemy urządzenia wspomagające kompatybilność aparatów słuchowych.

Pielęgnacja

- osuszacze

- płyny do pięlęgnacji

- płyny udrażniające

- filtry

- baterie

- akcesoria wspomagające wymianę baterii

Kompatybilność

- adaptery

- aplikacje na telefony

- piloty

- mikrofony

My skupimy się na tej drugiej grupie i przybliżymy nieco takie zagadnienia jak piloty do aparatów słuchowych czy aplikacje dla smartfonów z systemem iOS lub Android.

Adaptery

Telewizyjne i telefoniczne adaptery mają za zadanie wspierać odbieranie głosu z telewizora lub telefonu dzięki bezprzewodowej technologii. Dzięki adapterom użytkownik aparatu słuchowego po podłączeniu będzie jeszcze lepiej słyszał dźwięki dochodzące z głośnika telewizora lub słuchawki telefonu.

Aplikacje

Użytkownicy aparatów słuchowych mogą w tych czasach liczyć nawet na aplikacje na smartfony. Dzięki nim z poziomu telefonu można dyskretnie zarządzać aparatem słuchowym - zmienić głośność, program czy źródło dźwięku.

Piloty

Piloty, tak jak aplikacje, pozwalają na dyskretne zmiany ustawień aparatu słuchowego. Dzięki trzymanemu w kieszeni czy torebce pilotowi szybko zmienimy wybrane przez siebie ustawienia bez konieczności niezbyt komfortowego dla niektórych obcowania z samym aparatem słuchowym.

Mikrofony

To z kolei narzędzia przeznaczone dla osób, których słucha użytkownik aparatu słuchowego. Mikrofony przydają się szczególnie w przypadku przebywania osób z niedosłuchem w niekorzystnych warunkach akustycznych. Zebrania, narady, spotkania, wykłady na uczelni itp.

Jak widać, akcesoria potrafią znacząco polepszyć komfort użytkowania aparatów słuchowych.

To, czy na zakup danego akcesorium się zdecydujemy wynikać powinno z tego, jak często będziemy go używać. Jeśli często przebywamy na spotkaniach czy przeróżnych zebraniach - niezbędny może okazać się mikrofon. Jeśli krępujemy się noszenia aparatu słuchowego, może warto zainwestować w pilota lub aplikację na telefon, która oszczędzi nam tych nieprzyjemnych sytuacji.

Przed zakupem warto skonsultować się też z wykwalifikowanym sprzedawcą takiego sprzętu. Pomoże nam on w doborze akcesorium, poradzi czy poinstruuje i objaśni działanie. Po akcesoria jak i aparaty słuchowe zapraszamy tu http://www.swiatsluchu24.pl/aparaty-sluchowe/gliwice/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.