Wiadomości z Gliwic

Apteka internetowa - online skompletujesz wyprawkę do szpitala dla siebie i niemowlaka

 • Dodano: 2024-03-22 13:45

Na liście rzeczy, które powinna zabrać ze sobą do szpitala przyszła mama jest wiele preparatów z apteki. Apteka internetowa to idealne miejsce do skompletowania potrzebnych pozycji. Co warto zamówić online na poród i pierwsze dni z maluszkiem?

Apteka internetowa - wszystko dla mamy i dziecka w jednym miejscu

Kobiecie w zaawansowanej ciąży może być ciężko chodzić od apteki do apteki w poszukiwaniu rzeczy potrzebnych na poród i zaraz po nim. Aby skompletować wyprawkę do szpitala dla siebie i dziecka można skorzystać z bogatego asortymentu aptek internetowych, gdzie kategoria “Mama i dziecko” jest bardzo mocno rozbudowana i dobrze wyposażona. Przykładem może być tutaj Apteka Dla Rodziny - https://aptekadlarodziny.pl/. Poród planowany jest odpowiednio wcześniej, zwykle młoda mama z wyprzedzeniem kompletuje torbę do szpitala, więc kilkudniowe oczekiwanie na zamówienie nie będzie miało tutaj większego znaczenia.

W aptece ogólnodostępnej ciężko będzie przy jednej wizycie w placówce skompletować całą listę potrzebnych rzeczy, które warto zabrać ze sobą na poród i pobyt w szpitalu z maluszkiem. Z podstawowymi preparatami nie powinno być problemu, ale gorzej np. z laktatorami czy akcesoriami dla niemowlaka do karmienia. 

Co jeszcze przyda się młodej mamie w wyprawce do szpitala, a zamówienie może ona skompletować z wyprzedzeniem online?

 • podkłady poporodowe,
 • majtki poporodowe,
 • podkłady na łóżko,
 • wkładki laktacyjne,
 • maść do pielęgnacji brodawek sutkowych,
 • środek odkażający do pielęgnacji pępka, np. spray z oktenidyną,
 • delikatny płyn do higieny intymnej,
 • laktator,
 • butelka do karmienia,
 • smoczek,
 • maść do pielęgnacji okolicy pieluszkowej dla niemowlaka.

Online warto zamówić również zestaw emolientów do kąpieli i smarowania ciała od 1. dni życia, które przydadzą się na pierwszą kąpiel noworodka po powrocie do domu ze szpitala. 

Apteka online - wygoda dla przyszłej mamy

Kobieta w ciąży powinna unikać zatłoczonych miejsc, szczególnie w sezonie infekcyjnym. Sama ma zwykle osłabioną odporność i może łatwo zarazić się chorobą, która może niekorzystnie wpłynąć na przebieg ciąży i zdrowie maluszka. Apteka ogólnodostępna należy do miejsc gdzie przychodzą ludzie chorzy, a natężenie drobnoustrojów chorobotwórczych jest wysokie. Robienie zakupów w aptece internetowej jest więc bezpieczniejsze dla ciężarnej.

Apteka online zapewnia różnorodność produktów dedykowanych mamie i maluszkowi. Dodatkowo jeśli kobieta natrafi na wątpliwości co do wyboru czy przeznaczenia danego produktu zwykle na stronie apteki znaleźć można odniesienie do pomocnych artykułów w czytelni, które stanowią ogromną skarbnicę wiedzy.

Zakupy online to forma, którą pokochały młode mamy. Również zamówienia składane przez nie w aptekach internetowych stanowią spory odsetek. Młode, zabiegane mamy cenią sobie wygodę i możliwość skompletowania potrzebnych rzeczy w czasie dogodnym dla siebie czyli np. gdy maluch śpi. To wszystko umożliwia właśnie apteka internetowa

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.