Wiadomości z Gliwic

Budowa lodowiska - jak przebiega i co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem?

  • Dodano: 2020-05-27 11:45

Budowa lodowiska to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej miast. Nic dziwnego – lodowisko może uratować turystykę, nawet podczas martwego sezonu. Z tego artykułu dowiesz się, jak ta inwestycja przebiega i na czyją pomoc możesz liczyć.

 

Budowa lodowiska – ile to trwa?

Zabierając się za budowę lodowiska trzeba wiedzieć, że jeśli nie znajdzie się ono we właściwym miejscu, to nie będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem. Sporo czasu pochłonie szukanie lokalizacji i ustalanie szczegółów z wynajmującymi lub sprzedającymi plac. Jeśli już mamy miejsce i wyrównane podłoże, to teraz czas przejść do rozpoczęcia budowy. Mróz i woda tutaj na pewno nie wystarczą. Najważniejsze jest odpowiednie schłodzenie płyty za pomocą sprężarek i glikolu. To roztwór alkoholowy utrzymujący niską temperaturę, który przy tym nie zamarza. To właśnie za pomocą gikolu mrozi się betonową płytę, na którą powoli wylewana jest warstwa wody. Musi to być wykonane powoli, dlatego ten etap potrwa jakieś trzy lub cztery dni. Instalacja agregatu chłodniczego jest bardzo istotna. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że zanim przejdziemy do tej części, trzeba poświęcić czas na przygotowanie podłoża całego systemu. Cały proces trwa dosyć długo, biorąc pod uwagę, że musimy znaleźć jeszcze dobrą lokalizację, oświetlenie i nagłośnienie.

Budowa lodowiska a jego wynajem

Jeśli ktoś zniechęcił się krótkim opisem tylko niektórych czynności, które są konieczne przy budowie lodowiska, to bez obaw – nie trzeba tego wszystkiego robić samodzielnie. Zawsze można skorzystać z usług zajmujących się tym profesjonalnie firm, o czym informacje znajdziesz pod tym adresem https://www.ras-lodowiska.pl/. To duże ułatwienie, ponieważ nie wymaga specjalistycznej wiedzy od osoby planującej budowę. Zawsze można także po prostu wynająć lodowisko i nie martwić się niczym więcej. Ustalenie wielkości, montaż i pomoc w konserwacji zapewniają wspomniane wcześniej firmy. Decyzja odnośnie budowy lub sezonowego wynajmu lodowiska należy do Ciebie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.