Wiadomości z Gliwic

Coraz więcej instalacji fotowoltaicznych w Gliwicach! Fotowoltaika dla firm Gliwice

  • Dodano: 2022-10-14 06:30, aktualizacja: 2022-10-17 07:33

Przemysł fotowoltaiczny każdego roku osiąga nowe rekordy popularności - zarówno w Polsce, jak i na świecie. Spowodowane jest to licznymi korzyściami finansowymi i środowiskowymi, które niesie ze sobą korzystanie z energii słonecznej. Obecnie, widok paneli fotowoltaicznych umieszczonych na dachu budynku nikogo już nie dziwi. Co więcej, liczba takich instalacji z każdym dniem rośnie. Dlaczego tak się dzieje i czy dotyczy to także Gliwic?

Popularność fotowoltaiki

Fotowoltaika zajmuje się zamianą promieni słonecznych na energię elektryczną. Jest to możliwe przy zastosowaniu specjalnych modułów, w środku których - dzięki zjawisku zwanemu efektem fotoelektrycznym - przebiega cała reakcja. W rezultacie wytworzony zostaje prąd stały, który następnie wędruje do falownika, gdzie następuje jego konwersja na napięcie przemienne - czyli takie, mogące zasilić standardowe urządzenia elektryczne.

Fotowoltaika od lat zyskuje nowych zwolenników na całym świecie. Nie budzi to jednak większego zdziwienia, szczególnie wśród osób zaznajomionych z tematem energii odnawialnej. Posiadanie instalacji fotowoltaicznej pozwala na generowanie oszczędności - zużywając wyprodukowany przez siebie prąd, nie trzeba płacić pobliskiej elektrowni za jego dostarczenie. Warto również wspomnieć, że panele słoneczne w czasie pracy nie generują żadnych szkodliwych substancji, są bezgłośne i w pełni przyjazne dla środowiska. Nic więc dziwnego, że fotowoltaika na przestrzeni ostatnich lat zyskała taki rozgłos i aprobatę ekologów.

Gliwice stawiają na fotowoltaikę

W branży takiej jak fotowoltaika Gliwice również odnotowały znaczny wzrost zainteresowania panelami słonecznymi. Przykładowo, grupa Solgro - jedna z rekomendowanych firm fotowoltaicznych w regionie - w 2022 wykonała ponad 21% więcej instalacji niż w roku ubiegłym. Powody tego zjawiska są różne - rosnące ceny prądu, chęć zabezpieczenia się przed ubóstwem energetycznym czy większa świadomość ekologiczna to tylko niektóre z nich. Jak się okazuje, największą popularność obecnie zyskała fotowoltaika dla biznesu, dzięki której przedsiębiorcy mogą znacząco zmniejszyć koszty utrzymania swojej firmy.

Jak wynika z powyższych danych, Gliwice wraz z resztą świata dołączają do grupy zwolenników energii słonecznej. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad produkcją własnego prądu, a tym samym nad redukcją kosztów związanych z utrzymaniem swojego budynku, postaw na Solgro - lidera fotowoltaiki w Polsce.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.