Wiadomości z Gliwic

Czy warto obecnie kupić mieszkanie?

  • Dodano: 2022-11-21 10:30, aktualizacja: 2022-11-28 16:04

Ostatnie lata przyniosły wiele zmian, które odbiły się na portfelach Polaków. Od 2019 roku zmagamy się ze skutkami pandemii COVID-19, która zmieniła nasze podejście do idealnej przestrzeni życiowej i jej funkcjonalności, Obecnie odczuwamy także konsekwencje trwającego konfliktu na Ukrainie, które rzutują nie tylko na sytuację gospodarczo-ekonomiczną, ale i poczucie bezpieczeństwa. Dołóżmy do tego rekordową od 20 lat inflację, rosnące stopy procentowe, spadek zdolności kredytowej, drożyznę, braki surowców, pracowników, i przepis na ubogi w pozytywy, za to pełen niepewności obraz polskiej gospodarki gotowy. Czy zatem w tych niestabilnych czasach są jeszcze pewne inwestycje? Zdecydowanie tak. Zakup nieruchomości to wciąż bezpieczna enklawa inwestycyjna.

Mieszkanie (także na wynajem) - inwestycja na trudne czasy

Wbrew pozorom, obecne realia rynkowe oferują możliwość opłacalnego ulokowania kapitału. Warto rozważyć inwestycje w obligacje, lokaty krótkoterminowe z wysokim oprocentowaniem oraz, a może przede wszystkim w nieruchomości.  

Zakup mieszkania jest niezmiennie dobrą decyzją. Ryzyko spadku cen nieruchomości w najbliższych latach jest niewielkie. Co więcej, opóźnienia w budowie nowych inwestycji, malejący wolumen lokali dostępnych na sprzedaż i niższa zdolność kredytowa Polaków, sprawiają, że szczególnie opłacalny staje się wynajem mieszkania.

Według raportu firmy Expander liczba dostępnych ofert związana z mieszkaniami na wynajem spadła w porównaniu do ubiegłego roku o 65% i jest najniższa od trzech lat. Odbiło się to na cenach. W skali kraju opłaty za wynajem wzrosły średnio o 25% w porównaniu do roku ubiegłego. 

Pandemia a szczęście w przestrzeni, w której żyjemy

Parotygodniowe lub nawet paromiesięczne zamknięcie w czterech ścianach spowodowane kwarantanną, obostrzeniami lub pracą zdalną, skłoniło wielu Polaków do refleksji nad miejscem zamieszkania. Kilkuosobowa rodzina lub grupa współlokatorów zaczęła odczuwać skutki źle zaprojektowanej, nieergonomicznej przestrzeni, w której brak prywatności tworzył mało komfortowe warunki do pracy i życia oraz generował konflikty.

Według raportu “Szczęśliwy Dom. Badanie dobrostanu Polaków” portalu Otodom, aż co trzecia ankietowana osoba zmieniła mieszkanie w czasie pandemii, aktywnie poszukiwała nowego lub zamierzała je zmienić. Natomiast na remont zdecydowało się aż 23% respondentów. Te dane pokazują, jak istotna jest dobrze zaprojektowana przestrzeń, w której spędzamy większość czasu.

Na podstawie wyżej wymienionego raportu dowiadujemy się także, że wśród głównych przyczyn zmiany miejsca zamieszkania w czasie pandemii znalazły się: potrzeba większej przestrzeni np. do pracy, hobby (29%), zapotrzebowanie na kontakt z naturą (17%), potrzeba zmiany stylu życia po długim czasie pandemii (16%). Te odpowiedzi przewyższyły “standardowe” powody jak zmiana pracy (14%), czy też zmiana statusu związku jak rozwód, rozstanie (12%). Głosy ankietowanych mówią jasno: “Chcemy żyć w komfortowych warunkach”.

Czekać na spadek cen czy posłuchać ekspertów

Odkładanie decyzji o kupnie mieszkania niestety nie jest najlepszym pomysłem. Eksperci zgodnie mówią, że niższe ceny już nie wrócą. Oczywiście jest to podyktowane obecną sytuacją, na którą składają się przynajmniej 3 powody. Pierwszym jest inflacja i ochrona przed malejącą wartością pieniądza. Drugi powód to poszukiwanie inwestycji, która daje zadowalającą rentowność. Trzecim zaś epidemia i konflikty zbrojne wpływające na gospodarkę, które skłaniają nas do inwestowania w bezpieczne i pewne aktywa. 

Jeśli zatem dalej zastanawiasz się, jak dobrze ulokować swój kapitał, to rynek nieruchomości będzie trafnym wyborem. To dobry moment, by zapoznać się z solidnymi inwestycjami, np. od TDJ Estate. Jeśli marzy Ci się dobrze zaprojektowane mieszkanie, w spokojnej okolicy, otoczone zielenią ale również w pobliżu usług, które zaspokoją Twoje potrzeby to warto zastanowić się nad Zieloną Doliną. Inwestycją TDJ Estate położoną w Zabrzu, zaledwie 10 minut od Gliwic, których rynek mieszkaniowy przypomina cenowo już coraz bardziej Katowice. 

To wybór nie tylko opłacalny, ale i bezpieczny. TDJ Estate jest częścią dużej firmy inwestycyjnej oraz ma odpowiednie zasoby finansowania wewnętrznego, co skutkuje zabezpieczonymi kontraktami na dostawy materiałów i wykonastwo. Masz zatem pewność, że klucze do swojej nieruchomości odbierzesz w ustalonym terminie.

Nie jesteś pewien czy Zielona Dolina to dobry wybór?

Nie da się ukryć - czasy są wymagające, stopy procentowe wysokie, a potrzeba stabilnej inwestycji coraz większa. Ciężko jednak podejmować decyzje jedynie na podstawie strony www czy opisu inwestycji. Dlatego w odpowiedzi na potrzebę lepszego poznania projektu, TDJ Estate zaprasza 26.11.2022 w godzinach 10.00-14.00 na Dzień Otwarty podczas, którego na własne oczy będzie można zobaczyć mieszkania dostępne w  Zielonej Dolinie w Zabrzu.

Specjalnie na Dzień otwarty oraz na cały Black Week (26.11 - 2.12) deweloper przygotował atrakcyjne promocje oraz rabat. Jest to więc idealny moment, by zebrać kapitał, dobrze go zagospodarować i cieszyć się nowym, pięknym mieszkaniem w doskonale zlokalizowanej inwestycji, która bez wątpienia jest konkurencyjną alternatywą dla wszystkich osób, które pracują czy studiują w Gliwicach ale szukają nieruchomości w rozsądnych cenach nieopodal. Już teraz zadbaj o swoją stabilność ekonomiczną dzięki bezpiecznym nieruchomościom, które będą pewnym zyskiem przez lata. Inwestuj mądrze z TDJ Estate.

ZIELONA DOLINA 

LOKALIZACJA: Zabrze - Mikulczyce 
CENA ZA M2: od 6 200 zł
OPIS INWESTYCJI: Zielona Dolina zlokalizowana przy ulicach Bocianów i Bażantów w Zabrzu. To inwestycja dla osób poszukujących wymarzonego miejsca do zamieszkania na lata. Spokój, kameralna okolica i wszechobecna zieleń tworzą przyjazne otoczenie, w którym z przyjemnością spędza się czas. Do mieszkań znajdujących się na parterze przylegają przestronne ogródki, natomiast do pozostałych przynależą balkony. Dodatkowym udogodnieniem dla mieszkańców jest ogólnodostępna, nieodpłatna strefa parkingowa, a także zlokalizowane na parterze lokale usługowe.

SPRAWDŹ OFERTĘ MIESZKAŃ
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.