Wiadomości z Gliwic

Czy wybór przedszkola ma wpływ na rozwój dziecka?

  • Dodano: 2021-08-03 08:30, aktualizacja: 2021-08-06 14:17

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej i potrafiło odnaleźć się w społeczeństwie. Rozwój małego dziecka jest niezwykle istotny, ponieważ tak naprawdę rzutuje na całe jego dorosłe życie. Z tego powodu rodzice bardzo często mają dylemat już podczas wyboru przedszkola. Czy zatem wybór przedszkola ma jakiś wpływ na to, w jaki sposób dziecko się rozwija?

Przedszkole, czyli nauka wszystkiego

Przedszkole jest bardzo istotnym etapem w rozwoju społecznym i interpersonalnym każdego dziecka. To właśnie w przedszkolu dziecko zaczyna poznawać podstawowe zachowania społeczne, nawiązuje pierwsze kontakty z innymi dziećmi i uczy się podstawowych rzeczy takich jak alfabet.

Dlatego też nie jest obojętnym to, do jakiego przedszkola zaczyna uczęszczać dziecko. Im większa liczba zajęć dodatkowych, tym dziecko lepiej się rozwija. Warto oczywiście podkreślić, że wszystko musi być we właściwych proporcjach, ponieważ przesyt dodatkowych zajęć może nużyć. Wszelkie statystyki jednakże udowadniają, że np. dodatkowe zajęcia angielskiego w przedszkolu procentują w późniejszym kształceniu dziecka. Przedszkolaki z powodzeniem są w stanie wypowiadać proste zdania w języku angielskim i nazywać poszczególne przedmioty i czynności, co w przyszłości procentuje szybszą i bardziej efektywną nauką języka, który jest przecież zdecydowaną podstawą dzisiejszego świata.

W jaki sposób wybierać przedszkole dla swojego dziecka?

Dziś zdecydowana większość przedszkoli w dużych i mniejszych miastach wyróżnia się dobrym podejściem do dzieci i odpowiednią liczbą zajęć dodatkowych. Co więcej, przedszkola oferują się także w internecie, gdyż wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę hasło, takie jak np. przedszkole Gliwice, aby wyświetliła się spora oferta przedszkoli. Warto jednak pamiętać, że wybór placówki powinien być poprzedzony nie tylko reaserchem w sieci, ale także dokładnym sprawdzeniem przedszkola w rzeczywistości, poprzez rozmowę z dyrekcją lub kadrą pedagogiczną.

Etap przedszkolny jest kluczowy w rozwoju dziecka, dlatego wybór właściwego przedszkola w dużej mierze wpływa na to, jak ukształtowany będzie młody człowiek. To właśnie dlatego warto wybierać dobre przedszkola z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną i szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.