Wiadomości z Gliwic

Dom seniora o podwyższonym standardzie? To wyjątkowa jesień życia

  • Dodano: 2021-11-09 15:45

Dom seniora o podwyższonym standardzie? To wyjątkowa jesień życia i przynajmniej 4 arcyważne korzyści dla osób starszych

Dom spokojnej starości nie kojarzył się zbyt dobrze do momentu, kiedy pojawiły się prywatne, specjalistyczne ośrodki tego typu. Wysoki standard idzie tutaj w parze z rozwiązaniami, które doskonale wpływają nie tylko na zdrowie i sprawność seniorów, ale także na ich poczucie bezpieczeństwa, kondycję psychiczną, czy możliwości realizowania pasji. Jak dokładnie działa taki dom seniora? Jakich korzyści dostarcza swoim pensjonariuszom? Wiemy na pewno, że bliscy starszej osoby, która zamieszka w takim ośrodku, będą mogli spać spokojnie.

Pełna empatii, całodobowa troska o zdrowie i samopoczucie seniora

Nawet najbardziej troskliwi, kochający krewni zazwyczaj nie są w stanie zapewnić osobie starszej opieki, jakiej ona potrzebuje, lub jaką po prostu chcieliby ją obdarzyć. Funkcjonujące dzisiaj domy spokojnej starości to z kolei gwarancja specjalistycznej opieki medycznej, całodobowej opieki pielęgniarskiej, a także wsparcie seniora w codziennych aktywnościach. Jak przekonaliśmy się na https://donumcorde.pl/dom-seniora/ - poszukując rozwiązania, jakim jest dom seniora Rzeszów - nowoczesny dom opieki nad osobami starszymi to połączenie fachowej opieki z pobytem w komfortowym ośrodku, jaki w niczym nie ustępuje najlepszym obiektom hotelowym, także tym ze strefą SPA!

Rehabilitacja, czyli klucz do sprawności seniora

Wspomniany już dom spokojnej starości Rzeszów, oferuje swoim podopiecznym szeroką gamę zabiegów i zajęć rehabilitacyjnych, mających na celu przywrócenie lub utrzymanie sprawności fizycznej i tym samym lepszą kondycję psychiczną seniora. Warto pamiętać, że fizykoterapia, masaże lecznicze, czy inne formy rehabilitacji pozwalają odbudować siły i zapobiec niepełnosprawności, a także stymulują organizm i poszczególne procesy w nim zachodzące (bezruch m.in. upośledza trawienie pokarmów, utrudnia oddawanie moczu, wpędza apatię). Jeśli interesuje nas rozwiązanie, jakim jest dom opieki Podkarpackie, z pewnością warto wziąć pod uwagę korzyści płynące z regularnego, profesjonalnie prowadzonego procesu aktywizowania osób starszych.

Czas z rówieśnikami, pasje, interesujące zajęcia, dzięki którym seniorom... ubywa lat

Województwo podkarpackie i bezpośrednie otoczenie miasta Rzeszów to malownicze tereny zielone, wśród których dom seniora dostarcza swoim podopiecznym wielu możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacery, czy jazda na rowerze tutejszymi ścieżkami to tylko wybrane propozycje, uzupełniające zajęcia na basenie, czy możliwości korzystania z sauny lub jacuzzi. Poza tym pensjonariusze mają do dyspozycji możliwość możliwość uczestnictwa w różnych warsztatach, a przygotowywane animacje i czas spędzany z osobami w podobnym wieku doskonale wpływają na ich nastrój i kondycję psychiczną.

Odpowiednia dieta wpływa na zdrowie i samopoczucie

Warto więc wybrać dom seniora, który przywiązuje dużą wagę do tego aspektu. Zwłaszcza, że wiele osób starszych cierpi na brak apetytu, co często grozi niedożywieniem. Idealnie zbilansowana dieta oparta o wysokiej jakości produkty to kolejna korzyść, jakiej doświadczają tutaj pensjonariusze.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.