Wiadomości z Gliwic

Domy pod klucz coraz bardziej popularne

  • Dodano: 2020-09-25 09:15

Mimo że na rynku deweloperskim nadal dominuje sprzedaż mieszkań w stanie deweloperskim, już niedługo te tendencje mogą się zmienić. Coraz chętniej inwestorzy decydują się na budowę domu pod klucz, co jest znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem. Skąd taka zmiana?

Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć zmianę preferencji Polaków w kwestii budowy domów i mieszkań. Niegdyś wykańczanie było wręcz narodową specjalnością, jednak obecnie rośnie zainteresowanie domami pod klucz. Z czego wynika zmiana i co to właściwie oznacza?

Etapy budowy domu

Każda nieruchomość powstaje zgodnie z przyjętym planem. Każdy z nich jest wieńczony kolejnym etapem, dlatego w budownictwie można wyszczególnić następujące kroki budowy domu:

  • stan surowy otwarty - zakłada ukończoną budowę fundamentów, ścian oraz konstrukcji dachowej. Gotowa jest wentylacja oraz kominy.
  • stan surowy zamknięty - w budynku są już zamontowane instalacje: elektryczna, sanitarna oraz gazowa. Elewacja jest docieplona.
  • stan deweloperski - montowane są okna, parapety, drzwi oraz brama garażowa. W kotłowni zazwyczaj pojawia się piec, a ściany są tynkowane.
  • stan pod klucz - kładziona jest podłoga, ściany malowane, w łazience pojawia się armatura.

Stan deweloperski cieszy się popularnością wśród osób, które chcą zrealizować w mieszkaniu własne projekty wykończenia lub mają możliwość obniżenia kosztów robót. Jednak z analiz ostatnich lat rynku deweloperskiego wynika, że odsetek takich inwestorów maleje. Coraz więcej osób woli domy pod klucz, gdzie od wprowadzenia się dzieli ich już tylko nieduży krok w postaci zakupu mebli.

Komfort budowy domu pod klucz

Nawet rynek fachowców budowlanych podąża w kierunku ścisłej specjalizacji. Coraz trudniej znaleźć złotą rączkę, która zajmie się kładzeniem płytek w łazience, stolarką oraz montażem. Dlatego wykańczanie mieszkania staje się nie tylko bardziej czasochłonne, ale przede wszystkim droższe. W związku z tym rośnie zainteresowanie usługami firm takich jak Dom 3E, które oferują budowę domów pod klucz, bez zbędnych problemów z wyborem fachowca, materiałów. robocizną, itp. Oczekiwania inwestorów na rynku nieruchomości się zmieniają. Jeszcze większą grupę kupujących niż przed laty stanowią inwestorzy, dla których budowa domu to forma inwestycji, przynoszącej regularny zysk z wynajmu czy późniejszej sprzedaży. Takie osoby nie są zainteresowane własnoręcznym wykańczaniem każdej nieruchomości, stąd też także większy popyt na domy pod klucz. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które wielu osobom zaoszczędzi stresu związanego z licznymi kluczowymi decyzjami, jakie trzeba podjąć, wykańczając dom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.