Wiadomości z Gliwic

Doradztwo kredytowe - co dzięki niemu możemy zyskać?

  • Dodano: 2020-08-05 18:15

Doradztwo kredytowe to usługa, na którą decyduje się coraz więcej osób. Polega to na tym, iż agent przekazuje nam niezbędną wiedzą podczas ubiegania się o kredyt. Warto mieć świadomość, że profesjonaliści nie oferują nam jedynie jednej opcji, a kilka. Przy tym pomagają nam również wybrać najlepsze dla nas rozwiązanie.

Co zyskujemy decydując się na doradztwo kredytowe?

Przede wszystkim możemy liczyć na obiektywne porady kredytowe. Ci najlepsi przedstawią nam co najmniej kilka ofert i nakreślą jakie są obecnie realia rynku. Warto zaznaczyć, że takie usługi są kompleksowe i najczęściej zaczynają się od poszukiwań najlepszej oferty, aż po wypłatę kredytu. Zatem na każdym etapie możemy liczyć na wsparcie naszego doradcy. Jakie korzyści daje nam ponadto doradztwo kredytowe? Chociażby uniknięcie przepłacenia kredytu. To szczególnie może być ważne dla osób, które interesują się kredytem hipotecznym. W końcu wiąże nas on na co najmniej kilkanaście lat. Choć banki oferują nam wydawać by się mogło ten sam produkt to zagłębiając się w szczegóły możemy zauważyć znaczące różnice cenowe, które mogą wynosić nawet 20%. Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia – niezależni agenci czy też większe agencje posiadają często specjalne rabaty, które nie są dla nas dostępne w przypadku ubiegania się o pomoc finansową bezpośrednio w banku. Tutaj również możemy wiele zaoszczędzić czy podpisać umowę na korzystniejszych warunkach. Więcej informacji: Zobacz ofertę - doradca kredytowy Warszawa - i umów się na spotkanie, dzięki któremu lepiej poznasz obecne oferty kredytowe.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na doradztwo kredytowe?

Wielu osobom wydaje się to zbędne, a jednak są sytuacje, w których szczególnie warto zdecydować się na skorzystanie z fachowej wiedzy agenta. Szczególnie poleca się to ludziom, którzy zamierzają wziąć kredyt, lecz nie potrafią odnaleźć się w świecie usług bankowych. Często nie posiadają oni odpowiedniej wiedzy już na samym początku podczas porównywania różnych ofert. Nie zdajemy sobie sprawy np. co składa się na koszt kredytu hipotecznego. Nie wiemy czym jest oprocentowanie, prowizja czy warto wziąć ubezpieczenie, itd. Jak już zostało wyżej wspomniane agent przeprowadzi nas przez ten cały proces wyjaśniając nam na każdym kroku wszystkie zawiłe dla nas pojęcia i procesy, które będziemy musieli przejść. Kolejnym przypadkiem, kiedy warto zdecydować się na doradztwo kredytowe jest niezbyt dobra zdolność kredytowa. W takiej sytuacji, kiedy na własną rękę ubiegamy się o kredyt musimy liczyć się z tym, że otrzymamy ofertę na niezbyt dobrych warunkach. Co więcej – może się także okazać, że otrzymamy odmowę. Korzystając z usług profesjonalistów będziemy mogli skorzystać z lepszych propozycji. Podsumowując, właściwie w każdej sytuacji możemy wiele zyskać korzystać z doradztwa kredytowego. Nawet jeśli mamy dobrą historię kredytową to możemy więcej czasu poświęcić na wybieraniu 2-3 ofert banków, które oferują nam najlepsze możliwości. Nie marnujemy czasu na porównywaniu wszystkich ofert czy składowaniu potrzebnych dokumentów, gdyż to za nas zrobi agent. Nie każdy z nas jest obeznany w kredytach gotówkowych czy hipotecznych, które zawieramy zazwyczaj raz w życiu. Tak ważne decyzje warto podejmować z głową, dlatego warto skorzystać z profesjonalnych porad kredytowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.