Wiadomości z Gliwic

Filtry powietrza

  • Dodano: 2021-07-06 10:30

O tym jak istotna jest filtracja powietrza, można przekonać się zimą w co najmniej kilku polskich miastach. Jakość powietrza wtedy drastycznie spada i przebywanie na powietrzu w centrum, nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Jednak nie o smogu chcemy rozmawiać a filtrach przemysłowych, które chronią osoby i maszyny znajdujące się w budynkach oraz filtrują powietrze wydostające się z fabryk, chroniąc środowisko. 

Filtry powietrza

Filtracja powietrza jest jednym z typów filtracji, należy do najczęściej stosowanych. Skład powietrza jest powszechnie znany, gdyż mówimy o 78% azotu, 21% tlenu i 1% innych gazów oraz cząstek stałych. To właśnie te ostatnie są bardzo niepożądane i należy robić wszystko, żeby były ograniczane. Filtry powietrza mają odsiewać cząstki stałe przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego przepływu powietrza, w końcu musimy czymś oddychać. Działanie filtrów jest bardzo istotne szczególnie w miejscach, powiązanych ze zdrowiem i żywnością, a z ekonomicznego punktu widzenia np. w fabrykach produkujących elektronikę.

Większość osób przykłada wagę do tego co pije i je, a nie zwraca uwagi na powietrze jakim oddycha. Wynika to z kilku czynników, po pierwsze zdecydowanie łatwiej zapanować nad fizycznym jedzeniem, wystarczy umieścić inne produkty w koszyku a po drugie świadomość tego jak dbać o powietrze jest na zdecydowanie niższym poziomie. Niemniej w najbliższej przyszłości ten trend będzie ulegał zmianie, w końcu większość organizmów żywych jest bardzo wrażliwa nawet na najmniejsze zmiany środowiskowe. 

Problem związany z cząstkami stałymi w pewien sposób jest rozwiązywany przez organizm człowieka. Jesteśmy bowiem w stanie oczyścić płuca z zanieczyszczeń o wielkości około 5 mikronów, ale im mniejsza cząstka tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie z nami do końca. Wystawienie się na intensywne wdychanie zanieczyszczonego powietrza może być bardzo niebezpieczne, podobnie jak regularne przyjmowanie zanieczyszczeń przez 20 lat w miejscu pracy. Problem w głównej mierze dotyka osoby cierpiące na problemy z drogami oddechowymi.

Prawda jest taka, że już od bardzo dawna ludzie spędzają zdecydowanie więcej czasu w pomieszczeniach zamkniętych niż w otwartym środowisku. Często problemy zdrowotne wynikają właśnie z warunków jakie występują w budynkach. Najczęstszym problemem jest właśnie brak odpowiedniej filtracji powietrza. Dobrej jakości filtry powietrza są w stanie zniwelować zanieczyszczenia co będzie miało wpływ na podniesienie komfortu życia. Filtry powietrza wpływają również na wrażliwe maszyny. Dzięki nim pył nie dostaje się w newralgiczne miejsca.

Odpowiednią filtrację jest w stanie zapewnić firma ITCeco zajmująca się produkcją filtrów o zastosowaniu przemysłowym. Wybór odpowiedniego filtra nie jest prostą sprawą i wiele osób nie posiada wiedzy na temat tego jak to zrobić. Na szczęście korzystając z pomocy firmy ITCeco mogą Państwo wybrać optymalny filtr do swoich budynków. Filtry różnią się od siebie nie tylko klasą szczelności, ale również warunkami w jakich mogą pracować. Ogromne znaczenie odgrywa temperatura, wilgotność i środowisko chemiczne. Również należy znać się na prawie, gdyż nie każdy budynek zobowiązany jest do posiadania filtrów takiej samej klasy.

Niezależnie od tego jakich filtrów potrzebujesz możesz znaleźć je na stronie https://itceco.pl/. W filtrach liczy się również jakość wykonania, w końcu nie chcemy wymieniać filtrów co chwila. Częstotliwość wymiany bądź konserwacji filtrów uzależniona jest również od jakości powietrza i m3 przepuszczanego powietrza. Filtry produkowane są z różnych tkanin i dobrze jest zdać się na wiedzę fachowców przy wyborze filtrów. ITCeco działa na rynku od wielu lat i posiada masę zadowolonych klientów. Zachęcamy do bliższego przyjrzenia się ich ofercie, a my widzimy się w kolejnych artykułach.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.