Wiadomości z Gliwic

Gdzie sprzedać odzież damską w Gliwicach?

  • Dodano: 2018-07-03 07:30, aktualizacja: 2018-07-03 07:44

Czasy, kiedy ubrań w sklepach było mało i każdą zdobytą sztukę nosiło się nieraz przez kilka lat, bezpowrotnie minęły. Większość z nas kupuje coraz więcej, sprzyjają temu wszelkie sezonowe obniżki, wyprzedaże i promocje. Niektóre ubrania dobrej jakości zostają z nami na dłużej, ale większość bardzo szybko nam się nudzi lub zwyczajnie o nich zapominamy, aż nadchodzi czas porządkowania szafy… Co zrobić z używanymi ubraniami, których na pewno już nigdy nie założymy?

Gdzie sprzedać ubrania w Gliwicach?

Sprzedaż ubrań, których nie mamy ochoty już nosić to świetny pomysł. Wiele gmin ułatwia swoim mieszkańcom pozbycie się używanych ubrań. W Gliwicach możemy skorzystać z oferty skupów odzieży używanej, wiele tego typu firm ogłasza się w internecie. Warto także skorzystać z możliwości sprzedaży używanych ubrań wystawiając je na stronie https://sprzedajemy.pl/gliwice/moda-i-styl/odziez-damska, gdzie wiele osób zagląda i chętnie kupuje je w atrakcyjnych cenach. Możliwość nawet niewielkiego zarobku na odzieży, której i tak chcemy się pozbyć jest warta wzięcia pod uwagę. W sieci możemy znaleźć wiele tego typu serwisów ogłoszeniowych, bardzo popularne jest także Allegro lub Vinted.


Wymiany używanych ubrań, czyli SWAP

SWAP to nic innego, jak impreza, która jest organizowana w celu wymiany ubrań, biżuterii i akcesoriów pomiędzy uczestnikami. Jeśli posiadamy ubrania niezniszczone, które jednak z jakiegoś powodu przestały nam odpowiadać, to jest spora szansa, że komuś innemu wpadną w oko. Tego typu wymiany odbywają się często bezgotówkowo, a więc wymieniamy rzecz za rzecz. Takie spotkania organizowane są niejednokrotnie przez miasta, które udostępniają przestrzeń, w której wymiany mogą się odbywać w przyjaznych warunkach. Jeśli jednak w najbliższym czasie w naszym mieście nic takiego się nie dzieje, to zawsze można spotkać się w gronie znajomych i zorganizować nieco mniejsze SWAP party.


Pomóż potrzebującym

Jeśli nie chce nam się fotografować każdej sztuki i umieszczać ogłoszeń w internecie, a później biegać na pocztę, by je wysłać lub nie potrzebujemy nowych ubrań, więc wymiany są w naszym wypadku bez sensu, to może warto zrobić coś dobrego? W każdym mieście znajdziemy specjalne kontenery do których można wrzucić używane ubrania lub obuwie.

Oczywiście nie każdy musi ufać w to, że ubrania z tych pojemników trafią w odpowiednie ręce. Jeśli ta forma pomocy do nas nie przemawia, to jest wiele innych. Różnego rodzaju organizacje, takie jak Caritas, organizują co jakiś czas zbiórki dla potrzebujących, najczęściej wystarczy po prostu wystawić worek z ubraniami przed domem, a odpowiednie osoby wezmą go i zadbają, by nasze rzeczy trafiły do potrzebujących.

Jeśli jednak nie chcemy by ktokolwiek pośredniczył w przekazywaniu naszych rzeczy, możemy osobiście zgłosić się do takich instytucji, jak dom samotnej matki, dom dziecka czy siedziba PCK i tam zostawić niepotrzebne nam ubrania. Pamiętajmy przy tym jednak, aby przekazywane przez nas rzeczy były w dobrym stanie, by ktoś naprawdę mógł z nich jeszcze skorzystać.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.