Wiadomości z Gliwic

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-06-12 08:30, aktualizacja: 2020-06-15 12:34

Informacje prawne są na wagę złota, dotyczy to także spraw rozwodowych. Coraz większa liczba Polaków myślących o rozstaniu sięga do internetu, aby odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Dzięki stronie adwokatrozwod.pl jest to tanie, proste, a co najważniejsze skuteczne.

 

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Internet jest skarbnicą wiedzy, pod warunkiem jednak, że wiemy jak z niego korzystać. Wielu ludzi sądzi, że są w stanie samodzielnie poradzić sobie z formalnymi aspektami rozwodu – teoretycznie jest to prawda, pod warunkiem jednak, że dysponujemy odpowiednią wiedzą i doświadczeniem prawnym.

W sieci możemy znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie, a strona ma możliwość uniknięcia opłat sądowych?

Strona, na której wyszukasz wszystkich potrzebnych, a co najważniejsze merytorycznych i sprawdzonych informacji dotyczących rozwodu już istnieje – https://www.adwokatrozwod.pl/

Zupełnie za darmo znajdziecie Państwo na niej wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego rozwodu. Strona oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Europa a rozwód internetowy

W zachodniej Europie rozwody wyglądają nieco inaczej, niż w Polsce. Przykładem niech będzie Dania i Francja, gdzie postępowanie sądowe nie jest konieczne do formalnego rozstania. W tym pierwszym kraju zalegalizowano rozwody on-line za niewielką opłatą administracyjną (500 koron, tj. ok 240 zł). Francuzi natomiast zyskali możliwość rozwodu przed notariuszem.

W Polsce etap rozwodów internetowych jeszcze długo nie wejdzie w życie – jedyną drogą jest tutaj przejście przez proces sądowy. Nie musi on jednak trwać latami i rujnować majątków małżonków.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Wsparcie przy rozwodzie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.


 

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.


 

Patron merytoryczny artykułu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka

ul. Profesora Władysława Szafera 9/46

31-543 Kraków

+48 784 425 405

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.