Wiadomości z Gliwic

Gdzie znajdziesz najlepsze oleje samochodowe w przemyśle na śląsku

  • Dodano: 2021-07-14 09:30

W życiu kierowców samochodów i ciężarówek zależy na przejechaniu bezproblemowo jak największej liczby kilometrów. Dlatego też eksploatacja pojazdu powinna opierać się na systematycznej wymianie olejów. Na polskim rynku jest wiele firm, oferujących usługi sprzedaży i serwisu oleju, a wpisując "oleje samochodowe śląsk" znajdziesz wiele ofert. Sprawdź koniecznie co oferuje nasz sklep i z jakiej gamy produktów możesz skorzystać. Po co nam oleje samochodowe, jaka jest ich rola i rodzaje oraz dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Czemu użycie olejów jest ważne

Ze względu na dobro pojazdu i to, aby samochód dobrze jeździł, niezbędne jest uzupełnianie płynów eksploatacyjnych tj. smary i środki smarne. Jak wiesz, dzięki nim zwiększa się wydajność i żywotność silnika i jego podzespołów. Mowa tutaj o olejach samochodowych m.in. do silnika, płynach chłodniczych, hamulcowych czy płynach do wycieraczek. Z tego wszystkiego olej silnikowy zdaje się być jednym z najistotniejszych, gdyż zaniechanie jego wymiany może spowodować poważne skutki dla samego silnika.

Olej silnikowy jest smarem, który przede wszystkim ogranicza tarcie tłoka w cylindrze i gdyby nie obecność oleju, elementy silnika mogłyby ulec przetarciu, a finalnie uszkodzeniu.

Rola oleju

Korzystając z samochodu, żywimy oczekiwania, że będzie nam on służył jak najdłużej. Aby tak się stało, każdy kierowca musi pamiętać o wymianie płynów, zwłaszcza w silniku. Olej silnikowy nie tylko chroni sam silnik przed szybkim zużyciem oraz usuwa zanieczyszczenia powstałe podczas eksploatacji. Głównym jego zadaniem jest bowiem zmniejszenie tarcia, chłodzenie silnika, utrzymanie czystości powierzchni, ograniczenie zużycia części ruchomych w silniku oraz zabezpieczenie przed korozją. Pamiętaj, że każdy silnik potrzebuje innego typu oleju, dlatego wybierz takie oleje, jakie są wykorzystywane przez twój typ.

Lepkość jako istotny parametr

Istotnym parametrem oleju jest tzw. klasa lepkości, która określa zdolność i szybkość przepływu tegoż w określonych temperaturach. Określa się 6 klas olejów letnich i 6 klas olejów zimowych. Dostępne są również oleje wielosezonowe, określane literka "W". Im mniejsza jest przypisana do niej wartość, w tym mniejszej temperaturze otoczenia może pracować olej.

Parametr lepkości ma wpływ na jakość uruchamiania silnika i tzw zachowanie właściwości cieczy. Jeśli olej ma wyższą klasę lepkości, trudniej będzie odpalić samochód zimą.

Oleje i ich rodzaje

Oleje dzielimy na silnikowe i przekładniowe. Jak wskazuje nazwa, te drugie stosowane są do przekładni i powinny mieć wysoką lepkość, by dokładnie pokryć elementy wewnątrz przekładni.

W kwestii olejów silnikowych wyróżnia się ich trzy główne rodzaje. Oleje mineralne, stosowane w silnikach benzynowych o małych osiągach i silnikach wysokoprężnych. Oleje półsyntetyczne, dla silników benzynowych o wielopunktowym wtrysku i do nowoczesnych silników wysokoprężnych. Natomiast oleje syntetyczne są odpowiednie do silników benzynowych i wysokoprężnych o wysokich osiągach.

Dlaczego Piaskada

Na rynku olejów samochodowych do przemysłu znajdziemy wielu różnych producentów. W ofercie w naszej firmie znajdziecie oleje silnikowe do pojazdów osobowych, ciężarowych, rolniczych czy maszyn budowlanych. W sprzedaży mamy oleje takich firm jak Shell, Mobil, Fuchs, Gulf, Total, Castrol, Elf, Texaco, Tedex, Agip/Eni, Caterpilar, Orlen, Lotos, Jasol, Revline.

Szukając w sieci hasła tj. oleje samochodowe śląsk z pewnością natraficie na naszą firmę. Zaopatrujemy wiele gałęzi przemysłu, więc posiadamy duże doświadczenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.