Wiadomości z Gliwic

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości w Gliwicach

  • Dodano: 2019-11-07 11:30

Na terenie Gliwic została po raz kolejny zorganizowana Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości, na której to swoją ofertę przedstawiło bardzo wielu różnorodnych wystawców.  Wydarzenie to miało miejsce w październiku 2019 roku. Giełda odbyła się w Centrum Edukacyjno - Kongresowym w siedzibie Politechniki Śląskiej.

Doskonała sposobność do zapoznania się z ofertami pracy

Giełda, która odbyła się w Gliwicach to świetna okazja dla osób bezrobotnych, aby mogły one zapoznać się z nowymi ofertami pracy w Gliwicach. Dodatkowo to także znakomita szansa dla absolwentów szkół wyższych, którzy oceniając zapotrzebowanie na rynku pracy mogą wybrać specjalizację oraz kierunek studiów. Ogromną zaletą giełdy jest to, że daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawca a nawet podjęcia z nim wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki takim spotkaniom nie tylko pracodawca, ale i potencjalny pracownik ma szansę zapoznać się z oczekiwaniami i wymogami drugiej strony. Dzięki giełdzie mamy także szansę nawiązać kontakt z kilkoma pracodawcami jednocześnie, a dzięki temu ocenić, jaka propozycja jest najlepsza i najbardziej adekwatna dla nas samych.

Zalety Giełdy w Gliwicach

Giełda w Gliwicach przyczynia się do zwiększenia zakresu dotychczasowej współpracy, jaka to istnieje w biznesie. Taka współpraca dotyczy bardzo wielu różnorodnych metod, lecz najczęściej jest to opracowywanie nowoczesnych metod poszukiwania pracy.

Podczas trwania giełdy można było także skorzystać z możliwości, jakie daje organizacja stoisk wystawienniczych, na których to przedsiębiorcy zaprezentowali swoje produkty, towary oraz usługi. Dzięki temu także reklamowali swoją działalność sprawiając, że stała się ona szerzej znana w otoczeniu. To z kolei sprawiło, że można było skutecznie generować zyski a tym samym pracując na swój własny rachunek. Jak więc łatwo zauważyć giełda przyniosła ze sobą ogromną ilość możliwości. Na przyszłość także warto skorzystać z tej sposobności.

Gliwice – czy jest szansa na zdobycie pracy?

Gliwice to duże miasto znajdujące się w województwie śląskim. Gospodarka i przemysł wciąż rozwijają się zaś na terenie miasta istnieje koncert General Motors, jaki zatrudnia 2600 pracowników. W zakładzie tym produkowane są modele Opel Astra, oraz Opel Zefira. Dodatkowo na terenie Gliwic zakład produkcyjny ma także japońska firma, jaka zajmuje się produkcją silników diesla NGK.

Dodatkowo na terenie Gliwic działa także kilka firm, które to zajmują się przemysłem chemicznym oraz logistycznym. One także zatrudniają pracowników, i wciąż szykują dla nich nowe miejsca pracy.

Taka sytuacja sprawia, że Gliwice stają się bardzo poważną konkurencją dla dotychczasowych liderów, którymi były Katowice, oraz Sosnowiec. Firmy na terenie Gliwic kuszą albowiem wielką ilość pracowników wyższymi zarobkami, dlatego też chętnych jest bardzo wielu, nie tylko z miasta, ale także z terenów położonych nieopodal.

Poszukiwane zawody w Gliwicach

Statystyki pokazują, iż na niektóre zawody wciąż mamy zapotrzebowanie. Największe jest współcześnie zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych. Dodatkowo łatwiej aniżeli w innych branżach można znaleźć pracę, jako pracownik biurowy, czy też sprzedawca. Należy także wspomnieć, że bardzo duża ilość ofert pracy jest skierowana do pracowników, którzy to działają na obszarach przetwórstwa przemysłowego, a także działalności usługowej.

Największa ilość bezrobotnych to osoby z wykształceniem zawodowym i zasadniczym. Można, więc zauważyć, ze największa ilość osób bezrobotnych to te, które posiadają zawód ślusarza, kucharza, czy też sprzątaczki. Na te zawody jest naprawdę niewielkie zapotrzebowanie. Jeszcze większą trudność ze znalezieniem pracy mają osoby, które nie mają żądnego wyuczonego zawodu.

undefined

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.