Wiadomości z Gliwic

Jak motywować dziecko do nauki angielskiego?

  • Dodano: 2022-01-31 12:15, aktualizacja: 2022-02-03 12:55

Motywacja to podstawa każdej aktywności. Im chęć do podejmowania określonej nauki jest większa, tym szansa na sukces rośnie. Dzieci uczą się chętnie, cechuje je naturalne zainteresowanie światem, dążenie do poznawania nowych rzeczy. Kluczem do efektywnej nauki jest tego naturalnego entuzjazmu nie gasić, a podtrzymać i dobrze ukierunkować.

Motywacja – Twój największy przyjaciel

Wiele mówi się o tym, że wiedza jest naszym największym kapitałem. Jest w tym oczywiście wiele racji, natomiast warto zastanowić się, jak to się dzieje, że jedni uczą się chętniej, szybciej, efektywniej, więcej, a inni nie. Wbrew pozorom wiele zależy tutaj nie tylko od naturalnych predyspozycji, bo jak pokazują badania neurodydaktyczne, dzieci chcą się uczyć – normalnym dla nich zjawiskiem jest zachwyt, absolutna koncentracja uwagi na czymś, co je zaciekawi. Ten potencjał trzeba jednak umiejętnie wykorzystać. Oczywiście, każdy z nas ma własne ograniczenia, nie warto jednak skupiać się na nich, a na tym, co zamierza się zrobić. Tak samo powinno być z motywacją dzieci. 

 

Jak polubić naukę języka angielskiego?

Dlaczego angielski dla dzieci w szkole Early Stage cieszy się taką popularnością? Ponieważ tutaj dzieci (w zależności od wieku) na zajęciach śpiewają, odgrywają scenki, nagrywają teledyski, powtarzają materiał za pomocą językowych gier i zabaw – słowem uczą się bawiąc. I to jest jeden z podstawowych kluczy do budowania motywacji u dziecka. Nauka nie może być nudna, przewidywalna, nie może polegać na powtarzaniu w kółko tych samych ćwiczeń czy czytanek. Dzieci nudzą się szybko, potrzebują czegoś, co pobudzi ich wyobraźnię, przyciągnie uwagę, zaangażuje. Wykorzystanie przy nauce języka obcego takiego podejścia naturalnie rozbudza motywację i sprawia, że dziecko chętnie się uczy. 

Wspólny czas

Bardzo duże znaczenie ma także to, jak do nauki angielskiego podchodzimy w domu. Jeśli angielski dla dzieci w Jaworznie albo angielski dla dzieci w Gliwicach w dużej mierze opiera się na dobrej zabawie, to być może podejście do warto kontynuować w domu? Dobrym pomysłem jest połączenie nauki języka angielskiego ze wspólnym spędzaniem czasu. W przypadku młodszych dzieci, dopiero rozpoczynających naukę języka obcego, dobrym rozwiązaniem może okazać się wspólne tworzenie fiszek, kart z obrazkami utrwalającymi nowe słówka. W przypadku starszych dzieci możecie pomyśleć o sobotnim lub niedzielnym popołudniu spędzonym na grze w kalambury po angielsku. Być może wspólne oglądanie serialu lub filmu po angielsku i dyskusja o nim okaże się nie tylko jednorazowym wydarzeniem, ale planem, który wejdzie na stałe do waszego rodzinnego kalendarza. 

Wyjazd za granicę

Nie da się ukryć, że jednym z najbardziej motywujących do nauki języka angielskiego wydarzeń może być wyjazd za granicę. Może to być Wielka Brytania, ale także inne kraje, w których znajomość angielskiego pozwala łatwo się komunikować. Warto pozwolić dziecku samodzielnie zamówić sobie posiłek, zapisać się na kurs pływania na wakacjach, rozmowę z recepcją. Realny kontakt z językiem to jeden z najsilniejszych czynników budujących motywację do nauki. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.