Wiadomości z Gliwic

Jak nie szwajcarski, to jaki? O zegarkach rodem z amerykańskiego snu

  • Dodano: 2022-08-16 07:45, aktualizacja: 2022-08-16 07:55

Jeżeli chodzi o produkcję zegarków, wśród Szwajcarii i Japonii na podium znajdują się również Stany Zjednoczone. Amerykańskie zegarki stale zyskują popularność i zainteresowanie wielu fanów zegarmistrzostwa, a ich dystrybucja wychodzi poza granice kontynentu, rozprzestrzeniając się po całej Europie. Wszystko przez fakt, że nie odbiegają one zanadto jakością od legendarnych „szwajcarów”, a ich design określany jest często mianem niepowtarzalnego. Chcesz poczuć się jak gwiazda amerykańskich filmów i dodać swojej stylizacji nowojorskiego blasku? Zapoznaj się z historią jednej z największych amerykańskich marek o doskonałej renomie i stale rozwijającym się asortymencie – Bulova.

Od Tiffanny'ego aż po własny biznes. Poczynania ojca-założyciela światowej firmy

Powstanie marki Bulova swoje początki miało podczas pracy Josepha Bulova w jednym ze sklepów Tiffany'ego w Nowym Jorku. Po zdobyciu znakomitego przeszkolenia z zakresu zegarmistrzostwa, postanowił on otworzyć swój własny sklepik. Był rok 1875, Stany Zjednoczone rozwijały się gwałtownie, a na Manhattanie został otwarty mały sklepik własności Josepha Bulovy. Decyzja ta była prawdziwym złotym strzałem i przyczyniła się do szybkiego rozwoju sklepu z biżuterią. Właściciel, zafascynowany nowinkami technologicznymi i stale powiększającymi się możliwościami, postanowił kolejny raz zaryzykować i stworzyć własną linię zegarków. Jak obserwujemy współcześnie, pomysł ten był znakomity, a sama firma Bulova poszczyć może się przetrwaniem wielkiego kryzysu w USA – wszystko dzięki stałemu podążaniu naprzód i nadążaniu za technologią. Bulova przekraczała dumnie kolejne granice i stawiała wysoką poprzeczkę reszcie prestiżowych zegarków. Tak zostało również do dziś, a modele takie Marine Star czy Automatic są uwielbiane przez fanów marki na całym świecie. Można więc rzecz, że Bulova całkowicie spełnia słynny „american dream” i jest niemałą inspiracją dla wszystkich, którzy chcą podążać za własnymi celami i marzeniami.

Bulova dziś. Dla wymagających mężczyzn i eleganckich dam

XXI wiek również należy do Bulovy. Rok w rok firma stale zaskakuje stałych klientów i przyciąga do siebie nowych. Dedykowane zegarki dla mężczyzn cechują się przede wszystkim wytrzymałością i funkcjonalnością – wszystko przez specjalnie wyselekcjonowane materiały, takie stal stal szlachetna (przyjazna alergikom) i szkiełka mineralne, o wiele mniej podatne na stłuczenia od reszty rodzajów. Bulova tworzy również z myślą o eleganckich kobietach, które stawiają przede wszystkim na klasykę połączoną ze znakomitą historią. Szczególnie polecany dla pań jest model Futuro o tarczy w barwie niebieskiej głębi, na myśl przypominającej nocne, bezgwiezdne niebo. Gdzie szukać zegarków tej innowacyjnej marki? Każdy profesjonalny sklep powinien mieć je w swojej ofercie! Jednym z punktów, które obfitują w zegarki Bulova jest WestWatches, stacjonujący w Zielonej Górze, jednak posiadający także swój sklep online. Już dziś możesz liczyć czas w iście amerykańskim stylu – wraz z Bulovą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.