Wiadomości z Gliwic

Jak skutecznie dbać o cerę?

  • Dodano: 2021-12-21 10:15

Codzienna pielęgnacja cery jest niezbędna, abyśmy mogli długo cieszyć się jej zdrowym, ładnym, estetycznym wyglądem. Pamiętać jednak musimy o tym, że aby pielęgnacja rzeczywiście była skuteczna, zadbać powinniśmy o odpowiednią jakość kosmetyków i suplementów, jakie stosujemy - no i, rzecz jasna, zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników. Jak więc sprawić, by cera zachowała młodość przez długi okres czasu?

Pięć podstawowych rad

Na początek przedstawimy kilka rad, do których warto stosować się zawsze, niezależnie od tego, jakiego typu cerę posiadamy. 

  • Po pierwsze - pamiętajmy, że sama pielęgnacja twarzy nie wystarczy. Dekolt i szyja są równie ważne - i z równą uwagą należy podchodzić do kwestii dbania o nie. W produkty niezbędne do pielęgnacji szyi i dekoltu, nawet o wymagającej cerze, zaopatrzyć się możemy np. w sklepie https://natureplace.pl.
  • Po drugie - odpowiednio dobierzmy produkty, z jakich będziemy korzystali, do rodzaju skóry. Tylko dobrze dobrane kosmetyki będą w stanie zagwarantować nam pełną skuteczność swojego działania.
  • Po trzecie - zawsze dokładnie oczyszczajmy skórę twarzy. Polecić można między innymi atelo płyny i inne kosmetyki do demakijażu, czy tonizacji skóry twarzy marki Colway. Tylko dokładne oczyszczenie twarzy będzie podstawą skutecznego działania serum, czy kremu,
  • Po czwarte - chrońmy skórę przed działaniem promieni UV. Promieniowanie ultrafioletowe o dużych natężeniu może doprowadzić do rozwoju nawet i nowotworu skóry (czerniaka), a więc gra toczy się o coś więcej, niż tylko estetykę.
  • Po piąte - Stosujmy peelingi Colway na twarz. Pomagają one w złuszczeniu martwych komórek naskórka, dzięki czemu zwiększa się skuteczność kosmetyków takich, jak serum czy krem. 

Omówiliśmy najważniejsze i podstawowe kwestie skutecznego dbania o jakość cery. Oczywiste jest jednak, że każda cera posiada swoje własne, specjalistyczne wymagania. Przyjrzyjmy się więc dla przykładu trzem różnym rodzajom skóry - normalnej, wrażliwej i tłustej. Jak skutecznie dbać o każdą z nich?

Jak pielęgnować skórę normalną?

Cera normalna występuje przede wszystkim u dzieci i nastolatków - dorośli praktycznie jej nie posiadają. Właśnie jednak z tego powodu, że cera jest młoda, dopiero się rozwija, konieczna jest szczególna jej pielęgnacja.

Pomóc w tym może przede wszystkim odpowiedni do cery normalnej krem nawilżający Colway. W przypadku, gdy młoda osoba spędza wiele czasu na słońcu - konieczne będzie także zastosowanie kremu ochronnego z filtrami. Oczywiście, odradzane jest długotrwałe opalanie się. Przydatne okażą się również maseczki wykonane z naturalnych składników - najlepiej owocowe - w szczególności polecane są maseczki jabłkowe, miodowe, malinowe, czy też cytrynowe. Jeśli zaś chodzi o oczyszczanie twarzy, u młodych osób zawsze warto stosować wysokiej jakości mleczko do demakijażu Colway. Pozwoli ono w łatwy i szybki sposób pozbyć się z twarzy nie tylko resztek makijażu, ale i innego rodzaju zanieczyszczeń. Alternatywnym sposobem może być wykorzystanie wysoko gatunkowego oleju roślinnego, choć nie da on tak dobrych efektów,  co profesjonalne mleczko.

Prawidłowa pielęgnacja cery wrażliwej

Osoby o cerze wrażliwej muszą, niestety, na siebie uważać, jeśli chcą utrzymać ją zdrową i estetyczną. Nie powinny one używać kosmetyków o dużej ilości substancji zapachowych, czy też konserwantów. Jak natomiast powinny pielęgnować swoją skórę?

Przede wszystkim - kluczowe jest jej oczyszczenie przez odpowiedni demakijaż, który odetkać zatkane pory. Jeśli zaś chodzi o krem na dzień - warto zwrócić uwagę na fakt, że osoby o cerze wrażliwej często zmagają się, niestety, z osłabieniem warstwy lipidowej naskórka. Warto więc wybrać produkt oferujący jej substytut. Należy również zaopatrzyć się w krem Colway z filtrem chroniącym przed negatywnymi skutkami promieniowania ultrafioletowego na cerę. Filtr taki dodatkowo spowolni proces starzenia się skóry. Maseczki zaś wybierać należy nawilżające - zwłaszcza, jeśli skóra jest skłonna do podrażnień, lub przesuszona. Prawidłowa pielęgnacja wrażliwej cery zapobiegnie powstawaniu kolejnych podrażnień i uszkodzeń, które obniżą jej estetykę.

Jak dbać o cerę tłustą?

Tłusta cera jest, niestety, mało estetyczna - błyszczy i żółknie, a pory są widocznie rozszerzone. jest także skora do wyprysków. Na szczęście odpowiednia jej pielęgnacja pozwala zapomnieć o tych przykrych dolegliwościach.

Przede wszystkim, kosmetyki dla osób o cerze tłustej muszą być w stanie usunąć nadmiar sebum powodujący zgrubienie naskórka. Przydadzą się z pewnością kremy matujące, a także wymiana tradycyjnego mydła na syndet. Około 3 razy w tygodniu warto wykonać także peeling preparatem z linii Colway - tłusta cera ma, niestety, tendencję do “zapychania się”. Pamiętajmy, iż preparaty przeznaczone dla osób o tłustej cerze nie powinny zawierać alkoholu. Oddziałuje on bowiem na skórę w sposób wysuszający, co może doprowadzić do jej przesuszenia. Pielęgnacja cery tłustej odpowiedniej dla niej kosmetykami jest niezbędna, aby znacząco poprawić jej estetykę. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.