Wiadomości z Gliwic

Jak w 4 krokach wybrać fat bike?

  • Dodano: 2022-02-17 14:15, aktualizacja: 2022-02-18 08:31

Fat bike to rower, który umożliwi ci poruszanie się po trudnych terenach, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na przejażdżkę po błotnistym, czy kamienistym podłożu. Ten model roweru, który ostatnio zyskuje na popularności, świetnie sprawdzi się również w trakcie ekstremalnej jazdy po torach rowerowych oraz zjazdów z wysokich pagórków. Jak w efektowny sposób wybrać nowy rower w 4 krokach? Na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę?

Trwałe i wytrzymałe opony w rowerach fat bike

Niezależnie od marki roweru, na jaki się decydujemy, opony roweru fat bike to podstawa, dzięki której ten model zyskał niezwykłą popularność. Szerokie i grube opony gwarantują niezawodną przyczepność do podłoża, dzięki której będziesz mógł szybko i sprawnie poruszać się w naprawdę trudnych warunkach. Co prawda, do poruszania się na tego typu rowerze trzeba przyłożyć nieco więcej siły, zaletą tego sprzętu jest jednak sprawne pokonywanie błotnistych terenów i trudno przejezdnych dróg. Dobierając nowy sprzęt, zwróć uwagę, aby opony roweru były wykonane z wysokogatunkowego tworzywa, które pozwoli na szybką jazdę, bez obawy o uszkodzenie kół. W przeciwieństwie do innych modeli, takich jak rower górski MTB, opony w fat bike powinny być lekko niedopompowane. Odpowiednie ciśnienie, nieprzekraczające dwóch barów, pozwoli na odpowiednie zachowanie równowagi. Specjalne uszczelnienia w miejscu dętki gwarantują lekkość całej konstrukcji, niezależnie od grubości opon. 

Lekkość roweru fat bike to podstawa zwrotności 

Szybkie i sprawne poruszanie się na rowerze typu fat bike uzależnione jest także od innych elementów konstrukcji, które powinny charakteryzować się odpowiednią lekkością. Niewiele ważąca rama pozwoli przenieść sprzęt z miejsca na miejsce, w momencie kiedy natrafimy na naprawdę wysokie przeszkody. Postaw na rozwiązania od znanych producentów, którzy cenią sobie dobrą jakość. Lekkie tworzywa zapewnią ci odpowiednią zwrotność podczas przemieszczania się, gwarantując bezpieczny i komfortowy przejazd. 

Rower fat bike dostosowany do wzrostu i twoich potrzeb

W przypadku osób początkujących ważne jest dopasowanie modelu odpowiedniego do naszego wzrostu z komfortowym rozstawem pedałów oraz widelców. Z uwagi na to, że opony w tego typu rowerach są znacznie szersze, rozstaw podstawowych elementów również będzie inny, co może mieć przełożenie na wygodę naszej jazdy. Profesjonalny sklep rowerowy zapewnia odpowiednie tabele, które informują nas o poszczególnych parametrach, dzięki którym dopasujemy sprzęt skrojony na miarę naszych potrzeb. Możesz również skorzystać z punktów stacjonarnych, w których swobodnie dopasujesz rower do swoich gabarytów, osobiście go wypróbowując. 

Elektryczny fat bike i inne akcesoria 

Zastanawiasz się nad jazdą na długie dystanse? Rozważ zakup sprzętu elektrycznego, dzięki któremu w efektowny sposób będziesz mógł przemierzać spore liczby kilometrów. Zależnie od swoich preferencji dobierz oryginalne zestawienia kolorystyczne roweru, który dobrze odzwierciedli twój charakter. W rowerach elektrycznych ważną rolę odgrywa model silnika, wykorzystywanego przy jego produkcji. W tym przypadku postaw na sprawdzonych producentów. Planujesz szybkie zjazdy po stromych zboczach? Rozważ zakup odpowiedniego kasku oraz ochraniaczy, które wpłyną na twoje bezpieczeństwo. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.