Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać dywaniki pasujące do Twojego samochodu?

  • Dodano: 2020-12-28 15:00

Co jakiś czas pojawia się potrzeba wymiany dywaników samochodowych. Najczęściej wymieniamy je po prostu dla zachowania czystości we wnętrzu pojazdu. Dywaniki są narażone na zabrudzenia w związku z czym ich wymiana po kilku latach użytkowania jest naturalną sytuacją. Gdy już nadejdzie taka potrzeba pojawia się pytanie jak wymienić dywanik samochodowy i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie? Pokrótce na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Prawidłowo dobierz dywanik do modelu samochodu

Połową sukcesu jest prawidłowe dobranie dywanika do modelu samochodu. Ważne jest aby wymiary dywanika odpowiadały temu co rekomenduje producent pojazdu. Często dywaniki o uniwersalnych rozmiarach pasują, ale nie są idealnie dopasowane. Dlatego warto kupić coś dopasowanego do konkretnej marki i modelu np. dywaniki Skoda do samochodu marki Skoda.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dywanika?

Kupując dywaniki samochodowe warto zwrócić uwagę na to czy chcemy kupić dywanik samochodowy wykonany z gumy czy ma to być egzemplarz welurowy. Gumowe dywaniki uchodzą za nieco bardziej praktyczne rozwiązanie. W szczególności lepiej znoszą deszczową pogodę (gdyż nie nasiąkają) i są łatwe w utrzymaniu czystości. Z drugiej strony dywaniki welurowe uchodzą za bardziej estetyczne rozwiązanie.

Kolejna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to sposób mocowania. Zdarza się, że dywaniki są mocowane do podłoża za pomocą specjalnych zaczepów. W większości przypadków wystarczą dywaniki, które po prostu układa się na podłożu.

Poza praktycznymi właściwościami oczywiście należy zwrócić uwagę na estetykę. Ważne jest by dywaniki stanowiły ozdobę samochodu a nie tylko praktyczny dodatek. Współczesne modele wyglądają na tyle dobrze, że raczej nie ma problemu z wybraniem dywanika, który spełnia wymagania estetyczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.