Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać pieluchy dla dziecka?

  • Dodano: 2022-06-20 11:00

Pieluchy to podstawowy element wyprawki dla noworodka. Na rynku dostępne są pieluchy wielorazowe i jednorazowe.

Zalety pieluch jednorazowych

Pieluchy jednorazowe znajdujące się np. w ofercie sklepu bee.pl są proste w użyciu. Nie trzeba ich prać, prasować, wystarczy zdjąć zabrudzoną pieluszkę, wyrzucić i założyć nową. 

Pieluszki jednorazowe bardzo dobrze pochłaniają wilgoć. Dlatego doskonale sprawdzają się w nocy, rodzice nie muszą wstawać i przewijać maluszka. Pieluchy jednorazowe znakomicie sprawdzają się także w podróży. Zazwyczaj na kilkugodzinną podróż wystarczy jedna pieluszka. Nie trzeba robić przerw na zmianę pieluchy. Pieluszki jednorazowe występują w kilku rozmiarach, które dostosowane są do wagi dziecka na poszczególnych etapach rozwoju. 

Nie warto ulegać reklamie

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnorodnych pieluch. Mnogość nazw, rozmiarów i kolorów opakowań przyprawiają o ból głowy wielu świeżo upieczonych rodziców. Nie warto jednak wybierać pieluch spontanicznie. Reklama czy promocja cenowa nie powinna być wyznacznikiem zakupów. 

Skóra noworodka jest nawet 5 razy cieńsza od skóry dorosłego człowieka. Jednocześnie jest o wiele mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Posiada mniejszą liczbę gruczołów potowych i znacznie szybciej traci wodę. Okolice pośladków kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie mają kontakt z zabrudzeniami oraz z materiałem pieluszki. Dlatego pieluszki powinny być wybierane bardzo starannie. 

Oddychające materiały

Wybierając pieluchy dla noworodka i niemowlęcia trzeba sprawdzić, z czego są wykonane. Dokładny skład wszystkich warstw powinien być podany na opakowaniu. Pieluchy powinny być przebadane dermatologicznie, najlepiej wybierać pieluchy wykonane z materiałów oddychających. 

Zapięcie

Pieluszka powinna być wygodna zarówno dla dziecka, jak i dla obsługi rodziców. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na zapięcie. 

Pieluszka zbyt luźno ułożona przy udach powoduje przeciekanie moczu. Ale zbyt ciasno zapięta pieluszka spowoduje otarcia i zaczerwienienia. Najlepiej wybierać pieluszki zapinane na rzepy. Dzięki rzepom można dopasować pieluszkę do brzuszka. Rzepy mocno trzymają się materiału, można je wielokrotnie odklejać i przyklejać bez obawy o utratę przyczepności, co jest ważne przy sprawdzaniu zawartości pieluchy. 

Pieluchy dla noworodka muszą mieć wycięcie na pępek. Do czasu odpadnięcia pępowiny, do pępka musi docierać powietrze. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.