Wiadomości z Gliwic

Jak wybrać solidne i wygodne fotele obrotowe?

  • Dodano: 2020-01-30 16:00

Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem mebli do biura, fotele obrotowe powinny znaleźć się na szczycie naszej listy. Są one tak ważne, gdyż mają ogromny wpływ na komfort pracy zarówno nasze, jak i zatrudnianych przez nas osób. Wybór dobrych foteli biurowych nie jest prosty. Muszą one spełniać nieco inne parametry niż fotele, które wybieramy do domu. Co więcej musimy mieć na względzie, że taki mebel będzie musiał służyć przynajmniej kilku osobom o całkowicie różnych wymiarach ciała. Na szczęście dobrze zaopatrzone salony mebli biurowych oferują nam szeroki wybór foteli obrotowych. - Doradza Firma NoNameOffice

Dlaczego fotele obrotowe są niezbędne w każdym biurze?

Praca biurowa w przeciwieństwie do pracy fizycznej uchodzi za lekką. Niestety każdy, kto przynajmniej przez jakiś czas pracował przy biurku wie, że nie jest to do końca prawdą.

Wielu pracowników biurowych spędza większość swojego dnia w jednej pozycji, przy biurku. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że ciało człowieka nie jest przystosowane do długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Z czasem taka nienaturalna postawa staje się przyczyną dolegliwości zdrowotnych. Pojawiają się problemy z kręgosłupem. W dłuższej perspektywie czasu siedząca praca biurowa może przyczynić się do wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Co możemy zrobić, żeby do tego nie dopuścić? Z pewnością dobrze byłoby zrezygnować z siedzącej pracy. Jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę, że jest to niemożliwe. We własnym zakresie możemy zainwestować w wysokiej jakości krzesło obrotowe. Odpowiednio wyprofilowane krzesła są przyjazne naszemu kręgosłupowi. Możemy na nich siedzieć przez wiele godzin, nie obawiając się o efekty uboczne.

Jakie warunki musi spełniać dobry fotel obrotowy?

Zakup dobrego fotela obrotowego do biura to prawdziwe wyzwanie. Jest to zdecydowanie trudniejsze niż wybór mebli przeznaczonych do użytkowania domowego. Kiedy kupujemy meble do domu, kupujemy je dla siebie, ewentualnie dla naszych najbliższych. Wiemy kto będzie korzystał z takiego krzesła i wybieramy takie model, który odpowiada danej osobie. W przypadku foteli obrotowych do biura sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. W biurze pracują różne osoby, a dobry fotel powinien być zaprojektowany w taki sposób, żeby każdej z nich było w nim wygodnie. Musimy znaleźć taki model, który będzie komfortowy dla drobnej kobiety mierzącej sto sześćdziesiąt centymetrów, ale też dla dwumetrowego mężczyzny. Choć jest to trudne, praktyka pokazuje, że jak najbardziej możliwy.

Profesjonalny fotel biurowym powienien mieć możliwość regulacji. Będziemy regulowali jego wysokość, głębokość siedziska, kąt nachylenia, czy szerokość podłokietników. Dobrze sprawdzą się takie modele, które posiadają możliwość zapisania ustawień. Wówczas pracownik nie będzie musiał za każdym razem dostosowywać mebla do swoich potrzeb.

Kiedy kupujemy fotele obrotowe na kółkach pamiętajmy o tym, żeby posiadały one blokadę. W przeciwnym razie będziemy nimi jeździć po całym biurze, co z pewnością negatywnie wpłynie na komfort naszej pracy.

Wytrzymałość to podstawa

Fotele obrotowe do biura muszą być wytrzymałe. W momencie zakupu musimy liczyć się z faktem, że będą one bardzo intensywnie eksploatowane. Nasi pracownicy nie dadzą im żadnej taryfy ulgowej. Z tego względu ważne jest, żeby wybierać fotele wykonane z najwyższej jakości, odpornych na ścieranie materiałów. Dobrze kiedy materiały te są łatwe do utrzymania w czystości.

Warto jest kupować fotel obrotowy z założeniem, że jest to inwestycja na lata. Współcześnie w sklepach znajdziemy modele, które przeznaczone są do ośmio, a nawet dwunastogodzinnego użytkowania. Do biura warto wybierać te drugie.

Walory estetyczne też się liczą 

Oprócz ergonomii i wytrzymałości musimy zwrócić uwagę na walory estetyczne fotela obrotowego. Warto wybierać w taki sposób, żeby mebel dobrze wpisywał się w estetykę naszego biura. Musi do niego pasować. Jeżeli całe biuro jest urządzone w bardzo stonowanej stylistyce, wybór krzeseł i foteli w intensywnych, krzykliwych kolorach może być kropką nad i.

Szukasz Krzeseł Konferencyjnych (link) lub Ławek korytarzowych (link) - Zapraszamy do salonu No Name Office w Katowicach

----

Szukasz pracy w Gliwicach? To lepiej zacznij!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.