Wiadomości z Gliwic

Jak wysokie może być odszkodowanie za błąd okołoporodowy? Sprawdź przed rozprawą!

  • Dodano: 2022-01-26 11:45

Zauważalny w ostatnich latach duży rozgłos medialny orzecznictw sądowych w postępowaniach z błędami okołoporodowymi w roli głównej sprawił, że każda potencjalnie poszkodowana osoba ma bardzo łatwy dostęp do kluczowych danych. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że obowiązujące w Polsce prawo nie przewiduje taryfikatora odszkodowań, zadośćuczynień czy też comiesięcznych rent ustalonych z powodu udowodnienia błędu lekarskiego. Każdy przypadek rozpatrywany jest w sposób indywidualny, a wysokość wcześniej wymienionych świadczeń może być uzależniona od wielu czynników. Jak wysokie może być odszkodowanie za błąd okołoporodowy oraz co dokładnie wpływa na decyzje sądów? Odpowiedź na takie pytania znajdziesz w tym artykule. 

Rekordowe odszkodowania za błąd medyczny nie powinny być żadnym wyznacznikiem

W artykułach internetowych lub też w prasie tradycyjnej coraz częściej można spotkać rzetelne informacje dotyczące orzecznictw sądów w sprawach o odszkodowania za błędy okołoporodowe. Media nagłaśniają zwłaszcza rekordowe świadczenia uzyskiwane przez osoby poszkodowane. Czy podawane tam sumy warto traktować jako wyznacznik, swego rodzaju taryfikator? Zdecydowanie nie! Na samym początku należy podkreślić, że każda sprawa dotycząca błędu lekarskiego będzie miała charakter mocno indywidualny. Sąd dokładnie zapoznaje się z przedstawionym materiałem dowodowym, zupełnie nie zwracając uwagi na wcześniejsze judykatury. Od rodzaju konsekwencji zaniedbania specjalisty, dokumentacji medycznej oraz opinii biegłego sądowego uzależniona będzie finalna kwota odszkodowania. Chcesz, aby takie świadczenie zostało ustalone na maksymalnie sprawiedliwym poziomie? Skontaktuj się z doświadczonymi prawnikami. 

Przedstaw rzetelne dowody i zawalcz o sprawiedliwe odszkodowanie za błąd okołoporodowy

Absolutnie podstawową kwestią w przypadku ubiegania się o sprawiedliwie wysokie świadczenie finansowe za błąd okołoporodowy jest przedstawienie odpowiedniego materiału dowodowego. Jak wiesz ze wcześniejszych informacji ujawnionych w tym artykule, będzie miał on olbrzymi wpływ na finalne orzecznictwo sądu w Twoim postępowaniu. Rzetelne potwierdzenie tez zawieranych w pozwie umożliwia nie tylko wskazanie winy lekarza bądź placówki, ale także pozwala oszacować wysokość ewentualnego odszkodowania. Za najważniejszy materiał dowodowy od lat uchodzi pełna dokumentacja medyczna. Pojawiające się tam informacje niezwykle często potrafią szybko rozstrzygnąć sprawy o błędy okołoporodowe. Jeżeli potrzebujesz pomocy w skompletowaniu tego typu materiału dowodowego, zgłoś się do profesjonalistów. Ośrodek Pomocy Poszkodowanym na swojej stronie internetowej prawapacjenta.org/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/ udostępnia najważniejsze informacje na temat dochodzenia praw po błędach okołoporodowych. Pomoc doświadczonego prawnika w przedstawieniu rzetelnych dowodów okazuje się być nieoceniona. Pełne wsparcie na każdym etapie postępowania oraz rozbudowana wiedza z zakresu prawa medycznego to czynnik kluczowy do uzyskania satysfakcjonującej sumy pieniędzy w ramach odszkodowania medycznego. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.