Wiadomości z Gliwic

Jaka klimatyzacja do mieszkania o powierzchni 50 m2?

  • Dodano: 2021-10-26 12:15

Średniej wielkości mieszkanie dwu- lub trzypokojowe liczy około 50 m2. Niekiedy, choćby ze względu na nasłonecznienie czy położenie na wysokich piętrach budynku, w mieszkaniu panują wysokie temperatury, przez które trudno o komfortowe przebywanie wewnątrz. Z pomocą przychodzą klimatyzatory. Dowiedz się, jak wybrać właściwy klimatyzator do mieszkania o powierzchni około 50 m2.

Jakie wyzwania towarzysza wyborowi klimatyzatora do mieszkania 50 m2?

Mieszkanie o powierzchni 50 m2 to średniej wielkości lokum, w którym zwykle znajdują się dwa lub trzy pokoje. Lokale o tej powierzchni nie należą oczywiście do największych i najprzestronniejszych , dlatego oprócz skutecznego ochłodzenia mieszkania należy także zadbać o to, aby klimatyzator nie zdominował wystroju wnętrza lub nie zaburzył jego estetyki.

Jaką moc powinien mieć klimatyzator?

Teoretycznie najprostsza zasada, która bardzo często się sprawdza, mówi o tym, że klimatyzator o mocy 1 kW skutecznie ochładza około 10 m2. Czy oznacza to, że w mieszkaniu o powierzchni 50 m2 w zupełności dobrze pisze się urządzenie o mocy 5 kW, jak wskazywałaby prosta arytmetyka?

Niekoniecznie, bowiem pod uwagę należy wziąć także liczbę pomieszczeń i ich rozkład. Od tego zależy dobór właściwego rodzaju klimatyzatora, a także to, czy egzamin zda jedno urządzenie, czy też potrzebnych będzie ich kilka.

Jak rozmieszczone są pokoje?

Jeśli zależy Ci na tym, żeby zapewnić klimatyzację w całym mieszkaniu, musisz wziąć pod uwagę to, w jaki sposób rozmieszczone są pomieszczenia. Jeśli w mieszkanie składa się np. z salonu z aneksem kuchennym i sąsiadującej z nim sypialni, wówczas sprawdzi się klimatyzator typu split. W mieszkaniach o większej liczbie pomieszczeń i bardziej złożonym rozkładzie konieczny  może okazać się klimatyzator typu multisplit.

Jakie rodzaj klimatyzatora wybrać do mieszkania 50 m2?

Mieszkanie lub przestrzeń biurową o powierzchni około 50 m2 można chłodzić za pomocą klimatyzatorów split lub multisplit – obydwa typu urządzeń może zamontować w Twoim mieszkaniu DG Cold – Chłodnictwo i klimatyzacja Śląsk. Czym się różnią?

  • Klimatyzator split – ten rodzaj pomieszczenia jest odpowiedni do lokali o mniejszej powierzchni o scentralizowanym układzie. Składa się z modułu zewnętrznego i modułu wewnętrznego.
  • Klimatyzator multisplit – jest to jedno urządzenie zewnętrzne , które jest w stanie chłodzić jednocześnie kilka pomieszczeń w lokalu o różnym rozkładzie.

Szukasz taniej i skutecznej klimatyzacji w Gliwicach? Twoje oczekiwania spełni firma DG Cold.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.