Wiadomości z Gliwic

Jakie zabawki dla raczkujących dzieci?

  • Dodano: 2020-02-19 11:00

Zanim dziecko zacznie wstawać na nogi i samodzielnie chodzić, zwykle wcześniej raczkuje, poznając w ten sposób otaczający je świat. Jeśli chcesz zachęcić dziecko do większej aktywności i jednocześnie sprawić mu frajdę, w sprzedaży znajdziesz niezwykle oryginalne zabawki dla niemowląt, które zaprojektowano z myślą o dzieciach pełzających i raczkujących. Jakie to zabawki i czy warto kupować je dzieciom?

Zabawki interaktywne do raczkowania

Jedną z najpopularniejszych kategorii zabawek dla niemowlaków są tzw. interaktywne zabawki, które reagują na głos lub dotyk dziecka. Wystarczy taką zabawkę dotknąć, by uruchomić sekwencję dźwięków lub niezwykle efektownych sygnałów świetlnych. Część tego typu zabawek również samodzielnie się porusza, co stanowi zachętę dla dziecka, by za nimi podążało. W związku z tym wiele z tego typu przedmiotów określa się właśnie mianem zabawek do raczkowania. Dziecko chce chwycić taką zabawkę, przez co musi się do niej zbliżyć, a to zmusza je do aktywności. Interaktywne zabawki dla niemowląt mają pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój dziecka. Emitowane przez nie sygnały dźwiękowe i świetlne zachęcają malucha do podejmowania określonych działań, między innymi do raczkowania. Zabawki takie jak https://damizabawki.pl/pol_m_Zabawki_Dla-niemowlat_Do-raczkowania-219.html niemal zawsze mają niezwykle przemyślaną konstrukcję. Ich funkcje mają pomóc w doskonaleniu dziecięcych zdolności manualnych, koordynacji ruchowej czy pamięci.

Piłki, grzechotki i pierwsze chodziki

Ciekawym pomysłem na prezent dla dziecka, które zaczyna raczkować, są również kolorowe kule o funkcji grzechotek, wydające różne dźwięki piłki, rollery z kolorowymi elementami czy wyposażone w wiele przycisków małe chodziki, dzięki którym raczkujące dziecko może podjąć pierwszą próbę samodzielnego wspięcia się na własnych stopach. Tego typu zabawki dla niemowląt pomagają w aktywizacji, zachęcają do ruchu i podejmowania samodzielnych prób przemieszczania się po wyznaczonym obszarze. Są również dobrym wyborem dla dzieci, które już raczkują. Dzięki atrakcyjnej formie wykonania taka zabawka dla niemowlaka pozwoli skupić uwagę dziecka na dłuższy czas, dając tym samym chwilę wytchnienia jego opiekunom.

Bogaty wybór oryginalnych zabawek dla niemowląt pozwala na łatwe znalezienie przedmiotu dostosowanego do aktualnych potrzeb rozwojowych każdego dziecka. Jeśli szukasz produktu, który spodoba się dziecku już raczkującemu lub takiemu, które dopiero stara się raczkować, warto rozejrzeć się za zabawkami interaktywnymi, które samodzielnie się poruszają lub kolorowymi kulami czy piłkami z grzechotką, które przyciągną uwagę dziecka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.