Wiadomości z Gliwic

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

  • Dodano: 2022-11-28 10:15

Catering dietetyczny na stałe zagościł w wielu domach. Okazuje się, że jest wiele osób, które nie mają czasu na to aby samodzielnie gotować i wolą to zadanie zlecić profesjonalistom. Dzięki korzystaniu z oferty firm cateringowych można jeść nie tylko zdrowo ale także pysznie i w sposób bardzo urozmaicony.

Czym charakteryzuje się typowa dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa do specjalny, nowoczesny i zdrowy sposób żywienia. Klienci którzy zdecydują się skorzystać z oferty catering dietetyczny, mogą liczyć na to, że każdego dnia w jednej dostawie, na wskazany adres otrzymają zdrowe posiłki na cały dzień. Przygotowywaniem takich posiłków zajmuje się profesjonalna firma cateringowa, która zatrudnia najlepszych dietetyków i kucharzy. To właśnie specjalista od dietetyki z dużą starannością opracowuje każdy jadłospis. Jest on odpowiedzialny za to aby dania zgadzały się z założeniami konkretnej diety i były odpowiednio zbilansowane. Dietetycy razem z kucharzami dbają także o to, aby posiłki były bardzo urozmaicone i ciekawe. Klienci w cateringu dietetycznym otrzymują więc takie pyszne potrawy jak: owsianki z bananami i bakaliami, koktajle owocowe i warzywne, curry z dorszem czy caponata z indykiem.

Dobry fit catering-czyli jaki?

Dobry fit catering to przede wszystkim catering wygodny. Powinna to być oferta, z którą łatwo można się zapoznać i taka, którą łatwo można zamówić. Zazwyczaj zamawianie planów żywieniowych odbywa się przez Inernet albo przez telefon. Zanim jednak to się stanie każdy klient chce dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak wygląda jedzenie pudełkowe w danej firmie. (Sprawdź już dzisiaj: https://www.fitapetit.com.pl/). Wystarczy więc wejść na stronę internetową firmy cateringowej i sprawdzić jakie dostępne są plany żywieniowe.

Zazwyczaj można także obejrzeć przykładowy jadłospis, zapoznać się z cennikiem i przeczytać opisy poszczególnych diet. Klienci bardzo chętnie korzystają także z różnego typu kalkulatorów i ankiet które pomagają dobrać dla siebie dietę. Osoby które jednak nie do końca wiedzą jaki plan żywieniowy będzie dla nich odpowiedni, mogą zdecydować się na telefoniczną konsultację z dietetykiem. Dobry catering pudełkowy powinien także być elastyczny czyli dostosowujący się do potrzeb klientów. Niektóre firmy umożliwiają wyłączanie kilku nielubianych składników, za niewielką opłatą.

O tym, czy klienci będą zadowoleni z oferty catering pudełkowy zdecyduje także logistyka. Dla wielu osób bardzo istotna jest możliwość wyboru pory dostarczania posiłków. Bardzo ważne jest także to, czy kurierzy dowożący posiłki są punktualni.

Co wartościowego może zaoferować firma cateringowa?

Każda firma cateringowa ma w ofercie co najmniej kilka różnych diet. Dużą popularnością zazwyczaj cieszy się dieta pudełkowa odchudzająca. Okazuje się, że jest wiele osób, które bezskutecznie próbowały już zrzucić zbędne kilogramy a z cateringiem dietetycznym jest to o wiele łatwiejsze. Specjaliści dietetycy tak opracowują diety odchudzające aby osoby z nich korzystające, mogły redukować wagę bez większych wyrzeczeń. Oprócz tego zwykle można zamawiać diety pudełkowe wegetariańskie, diety sportowe a także diety bez glutenu i diety bez laktozy. W ofertach firm cateringowych zwykle znajduje się także plan żywieniowy standard przeznaczony dla osób, które nie mają specjalnych wymagań ale chcą prowadzić zdrowy styl życia.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.