Wiadomości z Gliwic

Kiedy manekiny dziecięce są koniecznym elementem wystawy?

  • Dodano: 2020-02-03 15:45

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że sklep odzieżowy bez manekinów nie prezentuje się zbyt dobrze. Nawet najpiękniejsze ubrania wyeksponowane wyłącznie na wieszakach wyglądają płasko, a brak manekinów na wystawie powoduje, że sklep wygląda bardziej jak lumpeks niż butik. Podpowiadamy, jak zaaranżować wystawę sklepu oferującego odzież dla młodych klientów.

Czy można zrezygnować z manekinów dziecięcych?

Najważniejszą zasadą, która powinna przyświecać menedżerowi butiku, jest ta, by nie ukrywać swojego towaru oraz by nie sugerować, że oferuje się towar, jakiego brak w asortymencie. Oznacza to, że jeżeli prowadzimy sklep z odzieżą dla klientów w każdym wieku, to powinniśmy to podkreślić w aranżacji. Z kolei jeżeli nie posiadamy np. odzieży dziecięcej, to wystawianie dziecięcego manekina w celu stworzenia rodzinnej sceny na wystawie jest kiepskim pomysłem. Może doprowadzić do nieporozumień i rozczarować klientów. Z tego samego powodu nie zawsze warto wystawiać na manekinach dziecięcych ostatnie sztuki – może to wzbudzić oczekiwania rodziców dzieci mających akurat inny rozmiar.

Jak wybierać manekiny dziecięce?

Odzież dziecięca jest coraz bardziej doceniana jako pełnoprawna część mody w ogóle. Nic więc dziwnego, że dziecięce manekiny występują w równie wielu stylach i rodzajach, co dorosłe – często w ramach tych samych kolekcji.

Jeżeli prowadzimy sklep, w którym dostępna jest zarówno odzież dla dorosłych, jak i dzieci czy młodzieży, to wybór spójnej kolekcji jest najlepszym pomysłem. Z kolei w sklepach poświęconych wyłącznie odzieży dla młodych odbiorców dobrze jest dobrać manekiny dziecięce pasujące do kolekcji – często dobrym wyborem są abstrakcyjne fantomy, bez zarysowanych rysów twarzy. Można je znaleźć na przykład tu: https://sklep.moremannequins.pl/manekiny-dzieciece.5. Warto też zastanowić się nad odważnymi aranżacjami, z wykorzystaniem manekinów w żywych kolorach. Z kolei do mody dziecięcej w klasycznym stylu dobrze pasują manekiny wykończone w drewnie lub pokryte płótnem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.