Wiadomości z Gliwic

Kiedy warto zdecydować się na wynajem długoterminowy samochodu?

  • Dodano: 2019-10-25 18:00

Wynajem długoterminowy to usługa, na którą decydują się najczęściej firmy bądź przedsiębiorcy. Niewiele osób wie, że to także świetna opcja dla klientów indywidualnych. Dla kogo wynajem długoterminowy jest najlepszym rozwiązaniem i kiedy warto się na niego zdecydować?

Wynajem długoterminowy – idealne rozwiązanie dla firm

Nie można ukryć tego, ile firm decyduje się na wynajem samochodów na potrzeby służbowe! Firma może już po kilku chwilach dysponować flotą nowoczesnych samochodów z klasy Premium; oczywiście można zdecydować się także na budżetowe modele. Kupno samochodów na własność jest zbyt wiążące; w dynamicznej, rozwijającej się firmie warto postawić na rozwiązania, które są wygodne i nie wiążą się ze zbyt dużą ilością formalności.

Osoby prywatne – czy wynajem długoterminowy jest dla nich korzystny?

Odpowiedź brzmi: tak. Jeśli nie chcesz kupować samochodu na własność, a w dodatku doskonale wiesz, ile i jak często jeździsz; nie ma nic lepszego, niż wynajem długoterminowy. Dostosujesz warunki umowy i przebieg w ten sposób, aby raty nie obciążyły Twojego budżetu. Zyskasz nowy samochód, z którego będziesz mógł korzystać na co dzień.

Jeśli zamierzasz kupić auto po okresie umowy, najlepiej zdecydować się na leasing. Zazwyczaj po zakończeniu ustalonego okresu można kupić samochód za symboliczną kwotę. Wynajem długoterminowy jest z kolei tańszy i nie oznacza dla nas konieczności zakupu auta. To świetna opcja szczególnie wtedy, gdy nie jeździsz dużo: raty będą po prostu niezwykle tanie. Zaplanowanie budżetu pozwala na jazdę wymarzonym autem w niewielkiej cenie.

Wynajem długoterminowy – sprawdzi się, jeśli lubisz wygodę

Wynajem długoterminowy samochodu oferuje wiele udogodnień. W cenę wliczone są niezbędne usługi serwisowe (w tym regularne przeglądy), ubezpieczenie i dodatkowe, wybrane usługi. Możemy dostosować umowę w taki sposób, aby nie przejmować się formalnościami.

To wygodne rozwiązanie szczególnie dla firm, które nie potrzebują dodatkowej ,,papierkowej roboty” i wolą powierzyć dbanie o samochód od strony formalnej firmie wynajmującej pojazd. Przy wynajęciu dużej ilości samochodów na potrzeby przedsiębiorstwa, czynności formalne mogłyby być zbyt czasochłonne. W zasadzie przejmujemy się tylko ilością paliwa w baku: czego chcieć więcej!

A może leasing?

Leasing to opcja idealna dla osób, które chcą kupić wypożyczony samochód. Raty są rozplanowane w taki sposób, aby po okresie trwania umowy koszt zakupu samochodu na własność był jak najniższy. Leasing pozwala także na większą swobodę; możemy sami dbać o samochód, zajmując się na własną rękę bieżącymi czynnościami serwisowymi. Nie jesteśmy związani z konkretnym serwisem autoryzowanym; mamy większą swobodę decydowania o samochodzie.

To dobra opcja zarówno dla firm, jak i klientów prywatnych. O ile kilka lat temu leasing nie był zbyt korzystny dla osób prywatnych, o tyle teraz klienci indywidualni bez problemu mogą pozwolić sobie na tego typu wynajem. Jeśli przejdziemy pozytywną weryfikację na podstawie m.in. BIK-u, bez problemu wynajmiemy wymarzony samochód.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeGliwice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.